12 Eylül 2013 #2008474

Avea'ya Geçtikten 2 Gün Sonra Fatura Gönderdi!

08.09.2013 tarihi itibariyle başka bir operatörden Avea'ya geçiş yaptım. 2 gün sonrası fatura geldi. Normalde aylık gelmesi gereken aylık fatura toplamım 45 TL olmasına rağmen 2 günlük kullanım için gönderilen fatura 28,75 TL'dir. Müşteri hizmetlerini aradığımda faturanın 27 TL'sinin cihaz olduğu, geri kalan tutarın konuşma vb. şeyler olduğu bildirildi.


Bir tüketici olarak düz mantıkla hesap yaptığınızda aylık ödemeniz gereken 45 TL'nin 2 günlük yansıması 3 TL bilemediniz 5 TL olması gerekirken 28,75 TL olmasına anlam veremiyorum. Kaldı ki; ben ayın 8'inde geçiş yapmışım. Bırakın bir sonraki ayın 8'ine kadar tarifemi kullanayım. İlk ay kısıt dönem uygulaması yapıldığından ötürü mağdur oldum.

Ümit 58 Okunma

Cevaplar

 • Ümit26 Eylül 2013

  "İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır" şeklinde cevap verilmiştir. hep aynı şeyler söylendi, konuşuldu. kendi hatalarını bir türlü kabul etmiyorlar. oysaki ne internet adreslerinde nede avea yetkili servisinde konu ile ilgili bilgi verilmemiştir. en son yaptığım görüşmede; cihaz ücreti olarak aylık 27 TL, 2 günlük konuşma ücreti olarak 1,75 TL yansıtıldığı bildirilmiştir. hatırlanacağı üzere reklamlarında bile 42 TL'lik konuşma ücretli olan tarifeye toplamda 45 TL ödenmek suretiyle cihaz kampanyasından yararlanılacağı belirtilmektedir. buradan çıkan düz mantık cihaza aylık 3 TL ödeneceği şeklindedir. konu ile ilgili tüketici hakem heyetine başvuracağım. sonucunu bildireceğim.

 • Türk Telekom Temsilcisi26 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 14.09.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Ümit16 Eylül 2013

  şikayetim incelemeye alındı. geri dönüş de sağlandı. o yüzden haklarını yemeyim. ancak çözüm var mı diye soracak olursanız; çözüm yok. aynı hikaye tekrar tekrar anlatıldı. bir türlü anlatamadım kendimi yada anlamamazlıktan gelindim ki ikinci olasılık daha ağır basıyor. tüketici hakem heyetine gitmeye hazırlanıyorum. teşekkürler avea ..!

 • Türk Telekom Temsilcisi12 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön