16 Şubat 2013 #1636580

Avea'nın Haksız Yere Fatura Ettiği Mms ve Sms!

0505820**** nolu hattı yok yok tarifesi ile kullanmaktayım. Aylık yaklaşık 45 tl ödeme yapmaktayım. Geçen ay gelen 82 tl tutarındaki faturamı yatırmıştım. Fatura detayında 10 tl SMS ve 26 tl MMS (vergiler hariç) tutarlarında haksız yansıtma yapıldığını gördüm.


Bu ay çıkmayan faturamın da vergiler hariç 85 tl bilgisini online işlemlerinden öğrendim.Kullandığım tarifede SMS bedelleri ücretsiz.(neden yansıtıldı???) MMS gönderme ibaresi ise fiyasko.(kullandığım tarife de internet te var neden mms göndereyim??)


Avea ya bir kez daha güvendiğim için kendimden nefret ediyorum. Hakkımı tüketici mahkemelerinde arayacağım. Ayrıca buradan Avea ya sesleniyorum. Kapatın hattımı.

Eyüp 68 Okunma

Cevaplar

  • Türk Telekom Temsilcisi14 Mart 2013

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 19.02.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Eyüp21 Şubat 2013

    İki gün önce Avea yetkilileri beni aramıştır. Yapılan açıklama ise şu şekilde ; "Sms gönderirken karakter sayısını aşınca MMS olarak göndermiş olabilirsiniz. Bu nedenle de faturanıza yansıtılma yapılmıştır." Bu cevaba sadece güldüm. Ve böyle birşeyin olmasının imkansız olduğunu, gönderdiğim sms ve mms lerin numaralarını istedim. Birkaç saat sonra tekrar dönüş yapıldı. 10-15 adet numara ve mail adresi verdiler. Kontrol edeceğim bilgisini verdikten sonra tek tek bütün verileri rehberimle karşılaştırdım. Sonuç ; verilerin hiçbiri rehberimde kayıtlı değil. Geçen ay ödediğim fazla fatura ve bu ay gelecek fazla faturanın tutarı umrumda değil artık. Ama göndermediğim halde bu tutarların biz tüketicilerden tahsil edilmesi gerçekten moral bozucu. Bu problemlerle ilgili forum sitelerinde, şikayet sitelerinde binlerce şikayet var. Hatta hatta Youtube'da tüketicilerin verdiği şikayet videoları da yer almakta. Hala bu problemin devam etmesi ve aveanın bu problemden dolayı tüketicileri arayıp memnuniyetten bahsedip, saçmasapan nedenler sunması, sikayet sitelerinde de klişe mesajlar vererek problemleri çözüme kavuşturduğu imajını vermesi, 197 ülkede hizmet verip, 644 uluslararası dolaşım anlaşmasına sahip olan Avea firmasının kurumsallığına yakışmamıştır.

  • Türk Telekom Temsilcisi18 Şubat 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön