10 Mayıs 2013 #1789799

Avea Yurtdışı Fatura Yanıltmacası!

12 Şubat tarihinde 30 dakika yurtdışı paketi satın aldım. 1 Nisanda Yurtdışından döndüm. Tek tek hesapladım toplam 21 dakika konuşmuşum.


Faturam paket ücreti artı 170 TL şeklinde geldi. Meğerse 1 saniye bile konuşunca 1 dakika gidiyormuş. ( 200 gram zeytin nasıl 1 kiloya eşit olur) Ve avea bu bilgilendirmeyi şu cümle ile yapmış 'Paket kapsamındaki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. Cümlesinden 1 saniye eşittir 1 dakikadır şeklinde anlayan varsa lüften bunu bana izah etsin.' Hattımı kapatmak isteyince de bu zamana kadarki yaptıkları indirimleri de geri ödemem gerektiğini söylediler.

Celil 121 Okunma

Cevaplar

 • Celil06 Haziran 2014

  Hiç bir şekilde çözülmedi ve sorunumu faturamı ödeterek çözdüler. Yazıklar olsun diyorum. Bu ahları alıyorsunuz ya bu dünyanın ahretide var.

 • Celil11 Haziran 2013

  Biz standart cevap diye tepki gösteriyoz ikinci bir standart cevap yazıyorlar. Gercekten müthiş bir firma çok profesyonel bir yaklaşım.Hayran kaldım. Ben o faturayı tıpış tıpış ödedim. Siz rahat uyuyun. Bu dünyanın ahretide var. Haram katran olsun. İlgileniyormuşuz. Neyi ile ilgilendiniz Allah aşkına bir cümle ile yazarmısın sayın yetkili

 • Türk Telekom Temsilcisi11 Haziran 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 11.05.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Celil21 Mayıs 2013

  Standart cevabı gönderdiniz. İnsanlara hoş görünmek için ee devamı. Malesef hic değişen bir şey yok. Aynı sorunum ve aynı aldatmaca devam ediyor ve ben bu faturayı malesef ödemek zorunda kaldım.

 • Celil12 Mayıs 2013

  Bırakın Allah aşkına incelemeler başlatılmış mış. Beş kez aradım beşinde de incelediniz aynı şekilde döndünüz. Ben toplam 21 dakika konuştuğum halde siz bunu 50 dakika olarak hesaplıyorsunuz nasıl oluyorsa. Ücretlendirme peryodu 60 saniyedir diye bilgilendirme yaptığınızı söylüyorsunuz. Ücretlendirme peryodu 60 saniyedir cümlesinden hangi Türkçe bilen insan 2 saniyede konuşsan 60 saniye konuşmuş gibi ücret alırız manası çıkarabilir ki ? İnsanlar o kadar çok yazı yazmış ki bu yurtdışı paket yanıltmacanız hakkında internette araştırma yapmanız yeterli. Bana da aynı şeyi yaptınız. Müşteri hizmetleriniz beğenmiyorsunuz kapatın hattı dedi bende tamam dedim. O zaman şimdiye kadar yapmış olduğumuz bilmem ne kadar indirimi de geri ödeyeceksiniz dedi. Yani bana hiç haksız yere 170 TL ( Yurt dışında konuşmadığım halde size göre konuşmuş olduğum süre ) artı yapmış olduğunuz indirimleri ödeme gibi tehdit ediyorsunuz. Buraya araştırıyoruz falan yazıp lüften şirin gözükmeye çalışmayın. Hadi çözdük müşterimizi mağdur etmişiz düzeltiyoruz deyin bakalım. Ama mümkün değil. Çünkü beş seferdir zaten aynı cevabı alıyorum.

 • Türk Telekom Temsilcisi11 Mayıs 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön