16 Eylül 2013 #2015134

Avea Yüklenmemiş Olan TL'lerime El Koydu!

Avea faturasız hat kullanıcısıyım.Dün kullandığım paketin son günüydü,12'den önce net bağlantımı kestim ve paketin yenilenmesi için 25 TL yükledim. Paket yenilenmediği gibi TL'lerim de çekildi. Müşteri hizmetleri aksam 22.40'da internet paketimin bittiğini fazla kullanım için daha sonradan yüklediğim 25 TL'nin çekildiğini söyledi.


Anlamadığım şey şu: benim paketim bitmiş, bilgilendirmiyorsun,hadi diyelim hattımdaki TL'leri fazla kullanım için çektin,TL'de bitince internetimin kesilmesi gerekmiyor mu?Hattımda olmayan paralarıma nasıl el koyuyorsun?Faturasız hattın mantığı zaten yüklediğimiz TL tutarı kadar harcamak değil midir?Ne farkı kaldı o zaman faturalı hattan?

Ebru 44 Okunma

Cevaplar

  • Türk Telekom Temsilcisi27 Eylül 2013

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 18.09.2013 tarihinde aranmış, ancak irtibat numaralarının hatalı olması nedeniyle kendisine ulaşılamamıştır. Tarafımıza geçerli bir irtibat numarası iletebileceği ya da Avea Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceği yönünde müşterimize elektronik posta gönderilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Ebru24 Eylül 2013

    Defalarca müşteri temsilcilerine açıkladım. Hattım faturasız ve hattımda TL yokken paketim bittiyse nasıl internet kullanımına devam edebiliyorum? Ve nasıl hiç bir şekilde bilgilendirilmeden, yükleme sonrasında 25 TL'm hattımdan çekiliyor. Avea'dan geçerliliği olan bir açıklama alamadım. Hiç bir operatörde "- 25" TL'ye düşme gibi bir sistem olmadığını biliyorum. Yetkili kişinin ilettiği mesajda ise şöyle dendiği söylendi: "eksi bakiye" uygulaması yokmuş ama "sıfır bakiye" olduğunda internet kullanımı kesilmiyor ve bu kullanımlar için borçlandırılabiliyormuşuz. Bu kullanım tutarı yükleme sonrasında kesiliyormuş, tıpkı benim başıma geldiği gibi. Böyle saçma bir açıklama duymadım hayatımda. Soruyorum o zaman; bunun "eksi bakiye" uygulamasından ne farkı kalıyor? Benim faturasız hattımın faturalıdan ne farkı kalıyor? Kanaat getirdiğim tek birşey var ki AVEA BU YOLLARLA İNSANLARI DOLANDIRIYOR.

  • Türk Telekom Temsilcisi17 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön