30 Mayıs 2015

Avea Yanlış Tarife Bilgilendirmesi ve Çalışan Bilgisizliği!

Nisan ayında almış olduğum yeni Avea faturalı hattımın tam faturasını bugün aldım ve şok geçirdim. Bana bildirilen fiyat 22 TL olup ve bunu paket aşımı yaşanmadığı sürece sabit fiyat garantisini verdiğini söylemişlerdi. Elime geçen fatura 34 TL olup bunun 6 TL açma kapama ücreti olarak yansıtıldığı, geri kalan 6 TL ücretinde yeni hat alındığı için olduğunu müşteri hizmetlerinden öğrendim.


Ufak bir hesap yaptığımda Avea'a yeni hat aldım diye 72 TL haybeden ücret ödeyeceğimi öğrendim. İşin mevzusu ben bu hattı aldığım ücretsiz olarak aldığımı belirttiler. Avea'yı bu yanlış tutumu ve çalışanlarının da yanlış bilgilendirmesini şikayet ediyorum. Gereğinin yapılmasını istiyorum.

Mert 167 Okunma

Cevaplar

  • Mert31 Mayıs 2015

    Firma ile uzun uzun görüşme sağlanmıştır ancak beni anlamamışlardır. Tamamen kendilerine savunmacı yaklaşımla görüşme yapılıp, hiçbir çözüm yoluna gidilememiştir. Kendilerine en açıklayıcı şekilde sıkıntımı, şikayetimi ve isteklerimi belirttim. Benim şikayetim anlaşılması yerine, telâfuz edilen cümleyi aynen aktarıyorum; ''kullanmış olduğunuz paket normalde 38tl'dir. Siz bunu 22 TL olarak kullanıyorsunuz. '' bu cümle benim için tamamen savunmacı yaklaşım olarak niteleniyor. Yani kısacası çözüm odaklı değil, savunma odaklı yaklaşımla Avea kurumsal anlamda vasat olarak değerlendirebilirim. Keşke bu firmadan bu sözleri duyacağıma, hiç abonesi olmamayı tercih ederim. Kısacası Avea diğer operatörlerin yanında her ne kadar ucuz olarak lanse edilse de yine o ücreti bir şekilde arttırıp kendilerine almaktadır. 1-2 lira için boşuna fatura geldiğinde üzüntüye kapılmayın.

  • Türk Telekom Temsilcisi30 Mayıs 2015

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 30.05.2015 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Türk Telekom Temsilcisi30 Mayıs 2015

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön