15 Şubat 2013

Avea Otomatik Ödeme Hatası!

Avea online işlemler üzerinden verdiğim otomatik ödeme talimatıyla 08.02.2013 son ödeme tarihli 60.50 liralık faturam aynı tarihte farklı referans numaraları ve kodlarıyla iki kez ödenmiştir. Konuyla ilgili olarak müşteri hizmetlerini aradım ancak müşteri hizmetlerinin 4,5 dk telefona cevap vermesini bekledim ve dakikalarca dinlediğim müzik sonrasında pes ettim. Acil olarak gereğinin yapılmasını ve paramın hesabıma aktarılmasını talep ediyorum. Bu arada otomatik ödememi anında iptal ettim, en güvenlisi yine eski yöntemmiş. Teknoloji de bir yere kadar.

Meltem 63 Okunma

Cevaplar

 • Türk Telekom Temsilcisi14 Mart 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 18.02.2013 tarihinde aranmış, ancak kendisine ulaşılamamıştır. Müşterimize ulaşılamadığı ve Avea Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceğine dair kısa sms gönderilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Meltem18 Şubat 2013

  16.02.2013 tarihli avea.com online işlemler üzerinden vermiş olduğum otomatik ödeme talimatıyla ilgili bir şikayetim üzerine, bana ulaşan müşteri hizmetleri yetkilisi onaylı ekstremi avea'ya fakslam gerektiğini söyledi. Bunun için ekstremin çıktısını almam, mesai saatleri içerisinde çalıştığım bankaya gitmem ve yetkili bir kişiden ıslak imza alıp fax çekmem gerek. Benim hatam olmayan dolayısıyla da benim problemim olmayan bir durumla bu şekilde uğraşmak zorunda olduğumu düşünmüyorum. Ayrıca çalışan bir kişi olarak iş yerimde olmam gereken bir zaman içerisinde bankaya gitmem mümkün değil. Yeni sorunlar yaratmak yerine, çözüm üretmeye çalışırsanız sevinirim.

 • Meltem18 Şubat 2013

  İncelemelerin sonunda aktarılacağı söylenen ve aktarılan bilgi 0212 478 68 78 no'lu fax numarasına onaylı ekstremi göndermem gerektiği. Bunun için ekstremin çıktısını alıp, mesai saatleri içerisinde çalıştığım bankaya gidip, yetkili bir kişiden ıslak imza alıp, söylenen fax numarasına fax çekmem gerekiyor. Bana ait olmayan bir hata sonrasında, hatayı telafi etmek yerine mağdur olan tarafı çözmek zorunda olduğu bir problemle karşı karşıya bırakmak ne kadar doğru? Hesabımdan para kesileceği zaman her türlü bilgiye ulaşabilen bir operatör şirketi ödemenin iki kez alındığını nasıl göremez? Benim hatam olmadığı, dolayısıyla da benim problemim olmayan bu durumu çözmek için uğraşmak zorunda olduğumu zannetmiyorum. Ayrıca mesai saatleri içerisinde işte olduğum düşünülürse çözüm önerisi hiç de gerçekçi ve pratik bir öneri değil. Gereğinin acil olarak yapılmasını talep ediyorum.

 • Türk Telekom Temsilcisi16 Şubat 2013

  Merhaba, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön