18 Mart 2013

Avea İnternet Haksız Faturalandırma!

16 şubat günü saat 06.00 civarında hattım Avea'da aktif oldu 1000 dk ve 5000 sms ve sınırsız internet aldım ve saat 08.00 sularında paketlerim aktif oldu.1000 dk için 35 tl 5000 sms için 10tl ve sınırsız internet için 10 tl alındı. On günlük bir fatura kesildi ve internet ücreti 80 tl ve faturam 20 tl civarında olmalıyken 119 tl.

Durumu Avea'ya bildirdim ve faturamın incelendiğini ve bir yanlışlık olmadığını mesaj yoluyla bildirdiler. Twitter üzerinden ise kendilerine yazdım ve geri dönüş bile yapmadılar. Bu durumun tarafımdan kaynaklanan bir yanlış olmadığı açık olup Avea yetkililerinin durumu çözmelerini beklemem normal bir tavır ve mağdur durumda olduğumda aşikar.

Mesut 36 Okunma

Cevaplar

 • Mesut20 Mart 2013

  Sizi aramak problemimi çözmüyor çağrı merkezi çalışanları sadece oyalama görevi görüyor, çağrı merkezlerinin nasıl çalıştığını ve avea genel merkezi bağlanmanın gerçekten çözüm üretebilecek bir yetkilinin çağrı merkezinde olmadığının da farkındayım. Problemime gelince detaylı faturamda ki sizde de mevcut; bir saniyede 55mb internet kullanımı gösteriliyor önceki ve bir sonraki işlem arasında girdiğimi varsayarsak toplam 1 dakika 33 saniye ama paketiniz aktif oldu mesajına kadar internete girmedim olduki bilmden yaptım diyelim bir telefondan bu kadar kısa sürede bu kadar büyük boyutta bir internet kullanımının mümkün olmadığını Avea olarak sizin daha iyi bildiğinizden eminim, bu problemi en kısa zamanda çözmenizi ümidediyorum, çünkü farklı mercilere başvuru yapma imkanım var ve büyük bir problem olmadığın için tarafınızdan konunun kısa sürede halledilebileceğinden eminim. İyi çalışmalar.

 • Türk Telekom Temsilcisi20 Mart 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 18.03.2013 tarihinde aranmış, ancak kendisine ulaşılamamıştır. Müşterimize ulaşılamadığı ve Avea Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceğine dair kısa mesaj gönderilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Mesut19 Mart 2013

  Avea'dan telefonuma mesaj geldi.İnceleme yapmışlar ve bir hata olmadığına karar vermişler. Büyük bir şirketin sahip olması gereken sorumluluk yeterince mevcut olduğundan Avea'yı tüketici mahmekesine şikayet etmem en doğru karardır. Ancak bu yolla mağduriyetimin giderileceğine inanıyorum. sikayetvar.com'a teşekkür ediyorum..

 • Türk Telekom Temsilcisi18 Mart 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön