21 Ocak 2014 #2248671

Avea Hat İptali Sonrası Vergi Borcu Çıkardı!

13.09.2013'de yeni numara(507117**** ) alarak Kamu Mega tarifesinden referanslı olarak yararlanmaya başladım. Tarife kapsamının İçişleri Bakanlığı olarak genişletilmesi nedeniyle,almış olduğum numara üzerinden tarifeyi adıma aldırmak için 1 hafta uğraştım.Ancak yönlendirmelere rağmen yapılmadı.


1 haftada sorun çözülemeyince hattı kapatıp yeni numara aldım iletişim merkezinden,sadece bir fatura daha ve 20 TL ilave bedel ödeyeceğim söylenmesine rağmen,ikinci bir fatura ile 100 liralık ödeme (Vergi imiş!)çıkarılmıştır.


1.Bu husus sözleşme metninde yoktur.
2.Avea iletişim merkezinde de söylenmedi.
3.Kullanılmayacak aylara ait vergi alınacağı hangi yasal düzenlemede vardır.?
Yasal olmadığını düşünüyorum.

Zafer 440 Okunma

Cevaplar

  • Türk Telekom Temsilcisi11 Şubat 2014

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 22.01.2014 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Zafer22 Ocak 2014

    AVEA tarafından 555 444 1500 numaralı hattan (21 Ocak 2014) tarihli şikayetim ile ilgili bugün saat 14.31'de arandım. Bayiden hat kapatma işleminde bana verilen bilginin sadece 20 Tl. gibi bir bedel olacağı bunun dışında bir masraf olmayacağı söylendiğini belirtmeme rağmen bana iletişim merkezlerinin masraflar konusunda müşterileri bilgilendirme zorunlulukları olmadığı söylendi. Hangi mevzuat maddesine dayanarak kapatılan hatlardan vergi alındığını ısrarla sormama rağmen bir cevap verilmedi. Bu tutarın devlete verileceği beyan edildi. Sözleşme metninde de yer aldığını belirttiler. (Kurum tarafından hazırlanmış olan Tip Sözleşmeler). Ama ben böyle bir ifadeye rastlamadım. Eğer tüketici mevzuatlarında yer alan "müşterinin anlayacağı ifade tarzı ile yazılmış olması" kuralına uygun değilse o da ayrı tabi ki. Cevap alamadığım hususlar; 1.Bayiler hat açma kapatma işlemlerini yapmak üzere, belgeleri alma gönderme işlemlerine yetkililer de eksik veya yanlış bilgilendirme yaptıklarında bir zorunluluk ve sorumlulukları bulunmamakta mıdır? (Müşteri temsilcisi telefonda aynen "böyle bir zorunlulukları yok" demiştir). Durum böyleyse bayilerin sözlerini muteber almamak gerekecektir. 2. Kurum tarafından Devlete peşin ödendiği söylenen giderlerin, hattın yaklaşık 3 ay süre kullanılıp kapatılmasına rağmen kalan 9 aylık bir süre için bu giderlerin müşteriden toptan alınacağı hangi sözleşme metninde açıkça yazılmıştır veya bu durum hangi mevzuatta belirtilmiştir? AVEA tarafından yapılan bilgilendirme, taleplerime cevap vermekten uzak kalmıştır. Bilgilendirmeden tek anladığım, "bayilerin bilgi verme zorunluluklarının ve bilgilendirmelerinden dolayı sorumluluklarının olmadığı, (?) ve biz faturayı düzenledik siz ödeyeceksiniz" şeklindedir. Sonuç itibariyle mağdur edildiğim yönünde düşüncelerim devam etmektedir. Sorunum çözülmemiş ve tatminkâr bir bilgilendirme yapılmamıştır.

  • Türk Telekom Temsilcisi22 Ocak 2014

    Sayın Yetkili, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön