30 Ocak 2014 #2265081

Avea Haksız İnternet Ücretlendirmesi Yaptı!

Tarifem kontrol seç 500 35 TL sabit ücreti var. Aylardır kullanıyorum bu tarifeyi.
Konuşma, SMS, İnternet 500'er limitli ve bittiğinde 9333'e mesaj atarak ek paket alıyorum.
5 tl karşılığı 100'er limitli.


29.01.2014 birden ne arama ne sms ne de internete girebiliyorum paket miktarlarım dolu olmasına rağmen. Avea müşteri hizmetlerini aradım. TL miktarım - ye düşmüş ve TL yükleme işlemi yapmaz isem aktif olamayacakmış dendi. Halbuki 35 TL fatura ödemesi ile ücretlendiriliyorum.


İnternetim bittiğinde nasıl oluyor ise paket dışı internet kullandığımı bu yüzden düştüğünü söylüyor personelleri? Halbuki internetim bittiğinde interneti kullanamıyorum ve ek paket almam gerekiyor. Mecburen 10 TL yükleme yaparak hattımı açtım.

Ferhat 46 Okunma

Cevaplar

 • Türk Telekom Temsilcisi23 Şubat 2014

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 31.01.2014 tarihinde aranmış, ancak kendisine ulaşılamamıştır. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Ferhat03 Şubat 2014

  MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEKİ PERSONEL ACEMİ VE TARİFEM HAKKINDA BİLGİSİ OLMADAN BENİ YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞIYOR. TARİFEYİ BEN ANLATIYORUM. SİSTEMSEL SORUNU KABUL EDİP GİDERİLDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR. 2 GÜN SONRA AYNI SORUNU YAŞIYORUM VE SONRASINDAKİ YENİ MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEKİ ELEMANA DERDİMİ YENİDEN ANLATMAYA BAŞLIYORUM AMA YİNE ÇÖZÜM YOK. AVEA ÇOĞU ALANDA ÇEKMİYOR. KONUŞMA YAPARKEN KESİLME VE YENİDEN ARAMAK ZORUNDA KALINIYOR. UCUZ ETİN YAHNİSİ MİSALİ.. AVEA YA VERECEĞİNİZ ÜCRETE BENZER TARİFELER DİĞER OPERATÖRLERDE DE MEVCUT.. HİÇ STRESE GİRMENİZE GEREK YOK.

 • Ferhat03 Şubat 2014

  02.02.2014 tarihinde aldığım ek paketin bitmesi sonrası 2.defa yine ne arama ne sms ne de internet kullanamadım. Bir öncesinde müşteri hizmetleri sistemsel bu sorunun halledildiğini söylemişlerdi. Bakiyemdeki 10TL nasıl oluyor ise sıfır TL ye düşmüş ve hattım yine kısıtlanmıştır. Müşteri hizmetleri yine bilgidiğini okuyor. AVEA bayisi tarifemi farklı müşter hizmetleri farklı biliyor. Mağdur olan müşteri oluyor. Hattıma 1TL yüklenmesine ikna ederek paketlerimi kullanmam sağlandı. Yeni bir 10TL lik bağış yapmadan AVEA dan kurtulmak için VODAFONE a geçişimi yaptırdım. Fazladan aldıkları10 TL için bilgilendirme yapacaklarını söyleyen müşteri hizmetleri TLF uma 2 defa cevapsız arama bırakmışlardır. (Gözümün önünde 3 saniyelik çağrı ve sonlandırma yapıldı..Telefonu açamadan kapandı... Aldığınız haksız 10 TL yi AVEA ya hibe ediyorum.) Ödeyeceğım son faturamla, Doğru dürüst çekmeyen, sürekli görüşmelerimi yarıda kesen şebekesinden de, internetinden de kurtulacağım. Tüm Yeni AVEA düşünenlere duyurulur.

 • Ferhat30 Ocak 2014

  Konu ile ilgili Avea müşteri hizmetlerini aradığımda, acemilere denk geldimi anlamam geç olmadı ve hiç biri tarifem hakkında bilgi sahibi değiller. Sorduğum şeylere cevap hep aynı ya da bilemiyorlar.. Yanlarına gelen yetkilinin yardımıyla bişeyler söylüyorlar. Sorunumu çözemiyorsunuz diye kapattım artık. Şikayet var üzerinden yazıdığım bu yazı sonrası bügün arandım. Bana kesinti nedenini açıklamaya başladı ama oda tarifem hakkında bilgi sahibi değil ve ben anlattıkça tarifeyi bir yerden de okuyarak öğrendi. Haklı olacağımı anlayınca teknik desteğe aktardı ve kapattılar.. Sevgili AVEA yetkilileri, bu anlayışla hiç bir hedefe ulaşamazsınız. Beni bir müşteri olarak kaybedersiniz ama sosyal ortamlarda yapacağım paylaşımlarla beden çok kaybedersiniz. Bilgisiz müşteri hizmetleri yetkilisi ile zamanımı aldığınızdan dolayıda sizleri protesto ediyorum.

 • Türk Telekom Temsilcisi30 Ocak 2014

  Sayın Yetkili, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön