06 Nisan 2013 #1727916

Avea Habersiz Olarak İnternet Paketi Açtı!

0533760. nolu Avea hattını kullanıyorum. Yeni cep telefonu aldım. Sim kartımı taktıktan sonra avea benim internet bağlantımı otomatik olarak hizmete açmış. Evimde ve iş yerimde kablosuz modemim var. Buralardaki bağlantıların şifrelerini cep telefonuma girip modem üzerinden internete bağlandım. Meğer ben öyle zannediyor muşum. Bir süre sonra Avea dan "kotanız doldu" diye mesaj aldım.


Müşteri hizmetlerini geri arayıp internet kullanımını kapattırdım. 27 TL ödediğim fatura bu ay 128, 50 TL geldi. Yeni cep telefonu alınca böyle oluyormuş. Avea açmıyormuş otomatik açıyormuş. Açmadığın şeyi nasıl kapattın diye sormazlar mı adama. Aradım paranın iadesi mümkün değilmiş.

Mustafa 36 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa02 Mayıs 2013

    avea hattınızı internete bağlanan telefona taktığınızda internet kullanımınız otomatik olarak açılıyormuş. (Sözleşme böyle diyor.) Bence etik olmayan 3 husus var. 1) Biz herhangi bir gsm şirketinden hat aldığımızda telefon görüşmesi satın almıyoruz. İnternet kullanımı değil. Ama avea sözleşmenin bir yerine bunu iliştirmiş. Sonra biz haklıyız diyor. Neden müşterilerinize böyle bir tuzak kuruyorsunuz? 2) Benim kullandığım telefon internete bağlanmıyordu. Yeni aldığım telefon İnternete bağlanıyor. En azından avea internet kullanımı başladığında mesaj atabilirdi. 3) internet kullanımı neden en üst fiyattan ücretlendiriliyor. Başka bir çok seçenek varken neden seçme hakkı verilmiyor? Neyse avea bizi 100TL ye değişti. Biz de avea yı değiştik.

  • Türk Telekom Temsilcisi25 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 08.04.2013 tarihinde aranmış ve kendisine bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Türk Telekom Temsilcisi08 Nisan 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön