05 Nisan 2013 #1727162

Avea Cihaz Kampanyası Hakkında Çağrı Merkezi Yanlış Bilgi Veriyor!

Yaptığım görüşmelerde müşteri temsilcileri "cihaz kampanyasının kesinlikle tarife değişikliği yapmamı engellemeyeceğini" söyledikleri halde, tarife değiştirmek istediğimde taahhüt bozulacağını belirttiler, bu sebeple şikayetçi oldum. Görüşme kayıtlarını incelediler haklı olduğumu, MHZnin bana yanlış bilgi verdiğini fakat hiç bir hak talep edemeyeceğimi söylediler. Taahhüt iptal bedeline itiraz ediyorum

Oğuz 174 Okunma

Cevaplar

 • Oğuz14 Mayıs 2013

  Ayrıca bir de şunu belirteyim 5 liraya paket aşımını engellemek için 100 dakika kampanyası vardı neymiş her 100 dakika bitiminde yeniden bir 5 lira yazıyor. ben o aldığım 100 dakika nasıl bitti hiç anlayamadım çatır çatır dakikanız bitmiştir yeni 100 dakikanız 5 tl karşılığında tanımlanmıştır diye mesaj gelip durdu. Bedava dakikalara güvenmeyin bu dakikaları para karşılığı kaşıkla verip türlü sistemlerle kepçe kepçe geri alıyorlar hiç bir faydasını göremiyorsunuz.

 • Türk Telekom Temsilcisi12 Mayıs 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 08.04.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Oğuz11 Nisan 2013

  bakın aşağıda yazan şikayetler ne kadar benzer şikayetler değil mi! SORUN AVEA ŞİRKETİNİN UYGULAMALARINDA! Müşteri Hizmetleri Bir hata yapıyor aboneleriniz mağdur oluyor. Daha sonra yapılan açıklama neye yarar ben tarife değiştiremeyeceğimi bilseydim bu taahhüdü kabul etmezdim. Nitekim diğer aboneleriniz de aynı mağduriyeti yaşıyorlarken hiç istifinizi bozmadan göbeğinizi kaşımaya devam edin Bu Ülkede Mahkemeler var. ondan fayda çıkmasa Rabbin adaleti var mazlumun ahını yerde bırakmaz!

 • Oğuz08 Nisan 2013

  Avea bayisinden 2011 yılında 24 ay Avea'da kalma taahhüdüyle ilgili telefon kampanyası verdim. 1 ay öncede nereden öğrendiysem Aveada tarife değiştirdim. 45 tl olan tarifem azalsın diye uğraşırken bir de baktım 215 tl fatura yansımış. Müşteri hizmetlerini arayınca sözleşme imzalandığı zaman bu tarifenizi değiştirirseniz cihaz cezası geleceğine dair sözleşme imzalanmış dediler. Peki sormak istiyorum Avea kuruldu kurulalı Avealıyım ama Avea müşterisinin mağduriyeti için ne yaptı sadece hakkınızı ancak mahkemede arayabilirsiniz demek istedi. Eski tarifeye geçirin dedim ama yine olumsuz.

 • Oğuz08 Nisan 2013

  Avea’dan Cihaz aldım faturama her ay 10 TL olarak yansıyordu. Bir buçuk yıl sonra faturalarım iki katına çıktı. 100 TL üzerinde ödemek zorunda kaldım. Tarife değişikliği için müşteri temsilcisini aradım. Hattı kapattırmak istediğimi söyledim. O da kapattırırsanız ceza ödersiniz dedi. O zaman kapatmıyorum dedim. Tarifemi değiştirin dedim. Temsilcide tarifenizi su tarifeye alırsanız ceza bedeli ödemezsiniz dedi. Onayladım. Fatura ödeme günü geldiğinde 300 TL ceza kesildi. Bana sormadan ve bana hiç bir uyarı verilmeden Avea cezayı nasıl kesebiliyor.

 • Oğuz08 Nisan 2013

  Aralık ayı faturamın 448 tl olduğunu öğrendim.daha önce almış olduğum cihaz kampanyasından dolayı cihaz ceza bedelinin olduğunu gördüm. Ben operatör değişikliğinde bu ceza ile karşı karşıya geleceğimi zannediyordum. Avea içi tarife değişikliğinde bu cezanın olacağını bilmiyordum. Bana bu konuda herhangi bir uyarı da gelmedi. Eski tarifeme geçmeyi ve bu cezanın kaldırılmasını istiyorum.

 • Oğuz08 Nisan 2013

  Daha sonra 60 yaşını geçmiş kadıncağıza MHZnin anlattıkları izah edilmiş kendisi bir avea bayisine giderek sözleşme imzalamış. aradan 11 ay geçmiş indirimlerimiz bittiği için tarife değiştirmek istemişiz fakat bize anlatılanla uygulanan arasında tam bir tezat ortaya çıkmış. Avea haklı olduğumuzu yanlış bilgi verdiklerini bu bilgiyi vereni cezalandırdıklarını fakat bizim için hiç birşey yapmayacaklarını sözleşmede yazıyordu imzalamasaydınız diye pekiştirerek pişkin pişkin söylemiş! biz de bunun üzerine ayda 35-40 lira yerine 112 liralık faturayı görünce faturasıza geçmişiz HAKSIZMIYIZ!!!

 • Türk Telekom Temsilcisi06 Nisan 2013

  Merhaba, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön