22 Şubat 2013 #1648992

Avea Çağrı Merkezinin Yanlış Yönlendirmesi Nedeniyle Numaramı Taşıyamadım!

16. 2. 2013 tarihinde Çağrı Mrk'ni arayarak faturamın yüksek gelmesi nedeniyle operatör değiştireceğimi söyledim. Görevli konuşma süreme bakarak Konuşkan 1000 tarifesinden 500 tarifesine geçmemi önerdi. Adıma tanımlanmış %50 indirimden de faydalanabilecektim. Sadece tarifenin bitiş tarihinde kendilerini aramam yeterliydi.


Tarife dğş gününde (21/2) aradığımda %50 indirimimin tarifeye özel olduğu belirtildi. Yeni tarifeye geçersem indirimi kaybedecektim. "Daha önce aradığımda farklı söylemiştiniz" diyerek kayıt açtırdım. Gelen yanıtta ÇM görevlisinin hatalı bilgi verdiği kabul edildi.


Ama ben zamanında operatör değiştiremediğim için bir tarife dönemi daha fatura kesilecek. Şikayetçiyim.

Çağın 49 Okunma

Cevaplar

 • Çağın10 Nisan 2013

  Şikayetim üzerine Avea beni tekrar aradı. Meğerse 13,5'lik Mart faturam aslında 43,5 tl imiş, 30 TL indirim yapılmış. Dolayısıyla sorunum çözüldü. Tşk.ler Avea :)

 • Çağın03 Nisan 2013

  Bugün Avea'dan 8 Nisan son ödeme tarihli faturam olduğuna dair bir SMS aldım. Şikayetime rağmen 13,5 TL'lik son faturamı 7 Mart tarihinde zaten kredi kartımla ödemiştim! Özetle, çağrı merkezi yetkilisinin yanlış bilgilendirmesi nedeniyle numaramı geç taşıdım. Avea beni haklı buldu, son faturayı iade edeceğiz dedi. Son fatura 7/3 tarihinde kartımdan otomatik ödendi, iade gerçekleşmedi. Üstüne 3/4 tarihinde 12 TL'lik bir fatura daha kesildi!

 • Çağın25 Mart 2013

  Firma beni arayıp son fatura tutarının iade edileceğini söylemişti, ancak kredi kartımdan otomatik ödeme yapılmış, herhangi bir iade de yapılmadı.

 • Türk Telekom Temsilcisi25 Şubat 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 24.02.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Çağın25 Şubat 2013

  Gerçekten 24/2 Pazar günü aradılar, haklı olduğumu, son faturadaki tarife ücretinin iade edileceğini söylediler. Faturayı kontrol ettikten sonra sonucu buraya yazacağım. Tşkler sikayetvar.com :)

 • Türk Telekom Temsilcisi23 Şubat 2013

  Sayın Yetkili , İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön