15 Nisan 2013 #1744102

Avea Başka Hatta Geçtim Diye Haksız Fatura Gönderdi!

Avea'nın 100 dakikası 4 tl olan tarifesini kullanmakta iken 16.02.2013 tarihinde Bim mağazasına Bimcele geçmek dilekçe vererek bu tarihte Bimcele geçiş yaptım. Avea bana güle güle olarak tarifemdeki kullanım tutarı 10.93 haricinde 36.5 lira keyfi ücret yansıtarak tarafıma 47.43 lira fatura düzenleyerek gönderdi.


Müşteri hizmetlerine sorduğumda ise bu tutarların faturasız hatta geçiş ücreti olduğunu belirttiler. Benim Avea dan faturasız hatta geçiş gibi bir talebim olmadığı gibi Aveada herhangi bir hat ve tarife değişikliği talabim de olmadı. Buna rağmen Avea faturamda mesnetsit, talep edilmemiş , gerçekleşmemiş işlemleri yapılmış gibi göstererek tarafıma faturaladı.

İrfan 38 Okunma

Cevaplar

  • Türk Telekom Temsilcisi03 Haziran 2013

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 16.04.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • İrfan16 Nisan 2013

    Müşteri hizmetleri tarafından aranarak şikayetimin haksız olduğu, yeni operatörde faturasız hat kullandığım için eski operatörüm aveanın faturasız hatta geçiş ücreti yansıttığı, bimcellin aveanın altyapısını kullandığı için hatlarımızı takip edebildiği ve bu şekilde (haksızda olsa) ücretler yansıtarak faturalar düzenleyebildiği ayrıca tutarın hiçbir şekilde iadesinin söz konusu olamayacağı beyan edildi. Avea kullananlara ilanen duyrulur. Hakkımı bimer ve tüketici hakları dahil her platformda arayıp her platformda yapılan kanunsuzluğu paylaşacağım.

  • Türk Telekom Temsilcisi16 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön