06 Eylül 2013 #1996577

Avea Abonelik Güncelleştirmeden Ücret Alıyor!

Malumunuz, 2012/dk-14/453 sayılı "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Kararı" ile aboneliğin güncelleştirilmesi esasları açıklanmıştı. Ancak 02.09.13 tarihinde eşimin kullandığı Avea hattı ve eşimle birlikte güncelleme talebimizi ilettiğimiz, Avea - Malatya park bayisi 54 TL ücret talep etti.


İlgili kararı hatırlattığımda "bize böyle talimat geldi" dediler. "(5) kullanıcıların hatları kendi üzerlerine kaydettirebilmeleri için gerekli vergi, resim,harç ve benzeri mali yükümlülükler işletmeciler tarafından karşılanır." ibaresine rağmen bu ücretin neden talep edildiğini bilemiyorum. Telefonla bilgi aldığımda 444 1 500'den "BTK bu yönde karar aldı" denildi.

Akif 52 Okunma

Cevaplar

  • Türk Telekom Temsilcisi23 Eylül 2013

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 09.09.2013 tarihinde aranmış ve kendisine bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Akif09 Eylül 2013

    Avea yetkilisi ile az önce görüştüm. BTK tarafından ilgili vergiler vb. tutarın tahsili yönünde karar kendilerine iletilmiş. İnternette de ilgili Danıştay kararını okudum. Danıştayı şikayet edebileceğimiz bir yer var mı?

  • Türk Telekom Temsilcisi06 Eylül 2013

    Sayın Yetkili, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön