10 Nisan 2013 #1734431

Avea 600 Dk'ya 275 TL İstiyor!

Vodafone dan,Avea faturalı Süper 19’luk 500 dk. tarifesine geçtim. 1 yıllık taahhüdümü doldurduktan sonra, Müşteri Hizmetlerince aranarak, hattımdaki 500 dakikaya ek, bedelsiz 12 ay kullanabileceğim +200 dk tanımlamayı teklif ettiler. Ben de boşluğuma geldi, kabul ettim. 3 ay sonra hattımı Vodafone’a taşıdım.


Son Avea faturam 274,57 TL geldi. Firmayı aramama rağmen 3 aylık +600 dk kullanmışsın bunun
bedeli dediler. Ben 500 dk’ya 19 TL ödüyorum. Ben talep etmediğim halde, bir yazılı belge imzalatılmadan, tek taraflı yapılan bu anlaşma hukuka aykırıdır. Faturadaki bedelin iptal edilmesini, aksi halde kanuni yollara başvuracağımı bildiririm.

Adem 33 Okunma

Cevaplar

 • Adem08 Ocak 2014

  Aveanın yukarıdaki 600 dk'ya 274 TL istiyor başlıklı yazısı ile ilgili tüketici hakem heyetine gittim ve hakem heyeti lehime karar verip bedelin iadesini istedi. Kararın tebliğinden sonra iki ay geçmesine rağmen beni arayan olmadı. Bunun üzerine ısrarla aveanın merkezini ve müşteri hizmetlerini 3 kez arayarak durumu sordum, inceleyeceğiz, size 48 saat içinde döneceğiz dediler. Ama dönen olmadı. Sonunda tekrar tekrar arayıp durumu sorduğumda biz ödeme yapmayacağız cevabını verdiler. Tüketici hakem heyeti kararı bizi bağlamaz dediler. İlginç bir şekilde biz hukuk tanımayız demek istediler. Ben de şimdi icra takibi başlatıyorum. Saygılarımla ilgili mağdurlara ve avea müşterilerine duyurulur.

 • Adem13 Mayıs 2013

  Türkiye'de yaklaşık 20 yıldır üniversitelerde binlerce öğrenci yetiştiriyorum. Tüm öğrencilerime ve çevreme Avea'yı değiştirmesi için mesaj yolluyorum. Ömrümün sonuna kadar da uğraşacağım. Bizi aptal yerine koyuyor ve dalga geçiyorlar.

 • Türk Telekom Temsilcisi12 Mayıs 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 14.04.2013 tarihinde aranmış ve kendisine bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Türk Telekom Temsilcisi10 Nisan 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön