15 Kasım 2013

Türk Telekom Haksız Fatura Bedelini İade Etmiyor!

Ağustos 2013 itibariyle, telefon ve internet servis sağlayıcım olan Türk Telekom'dan ayrılıp başka bir firmaya geçtim. Kullandığım gün kadar faturalandırma yapılacağı söylendi ve normalde aylık 16 TL gelen ev telefonuma 62 TL fatura geldi. Nedenini sorduğumda bana 1 yıllık bir taahhüt kabul ettiğimi ve süre bitmeden ayrıldığım için bu faturanın kesildiğini belirttiler.

Ben öyle bir taahhütte bulunmamıştım. Kabul ettiğinize dair ses kaydınız mutlaka vardır yoksa yasal olmaz dediler ama şikayetim üzerine ses kayıtlarına bakılarak öyle bir kayıta rastlanamadı. Fatura bedeli tahsil edildiği için geri iade yapılacağı söylendi. Yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen 57,7 TL'lik geri ödeme yapılamadı.

Eylem 193 Okunma

Cevaplar

 • Eylem 19 Kasım 2013

  Türk Telekom müşteri memnuniyetini önemsemeyen bir firma. Haklı olduğum bir konu için günlerdir ne arayan ne soran var. Çözüm üretme konusunda da başarısızlar!

 • Eylem 15 Kasım 2013

  15 Kasım 2013 tarihinde saat 17:56 da Türk Telekom Müşteri İlişkileri Uzmanı Emine AYDEMİR tarafından arandım.Para iadesi ile ilgili çağrı mezkezinden arayan çalışanların söylediği şeylerin aynısını söylemiştir.'' Para iadenizi bayilerimize bizzat gelip almalısınız''. Ancak benim takıldığın nokta şudur ki; benim hatam olmadığı, üstelik mağdur duruma düşürüldüğüm halde, işimi bırakıp neden bayinize geleyim? İş kaybımı kim ödeyecek? Hata Türk Telekomun olduğuna göre sorunu çözmesi gereken de yine Firmanızdır. Yani tarafıma dönüt sağlanmış olmasına rağmen bir çözüm üretilememiştir.Memnuniyetsizliğim devam etmektedir. Tabi bu durum şuan Türk Telekom müşteriniz olmadığım için umrunuzda değil sanırım!

 • Eylem 15 Kasım 2013

  Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; para iadesinin ne zaman ne şekilde yapılacağı ile ilgili bilgilendirilmediğim gibi firmanız zahmet edip telefon da açmamıştır. Artık sıkılıp ben Türk Telekom'u aradığımda ise Bayimize gelip nüfus cüzdanınız ile paranızı alabilirsiniz dendi. Bu cevaba daha da sinirlendim.Benden kaynaklanmayan ve firmanızın yapmış olduğu bir hata yüzünden, çalışan biri olarak işimi bırakıp mesai saatleri içerisinde bayinize gelmemi istemenizi hiç anlamıyorum. Bu çözüm bulmak değil işi yokuşa sürmektir.Kim bilir kaç kişiye benzer durum yaşatıldı ve belkide çoğu kişi bunu fark etmedi bile.Firmanıza karşı güvenim sarsılmıştır. Artık Türk Telekom müşteriniz olmadığım için mi ilgisiz hatta vurdum duymaz davranıyorsunuz?Özür dilemeniz gerekirken firmanızın yaptığı şey beni daha da şaşırtmıştır.Ben Türk Telekomda çalışan yetkili birinden öncelikle bir özür bekliyorum,ardından da en kısa sürede benden haksız yere fazladan alınan 57,07 TL lik paramın yasal faizi ile birilkte ödenmesini istiyorum.

 • Türk Telekom Temsilcisi15 Kasım 2013

  Sayın Eylem TÜRKMEN K. , Size destek olma fırsatını bize sunmanızdan ötürü duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim. Sikayetvar.com sitesi aracılığıyla iletmiş olduğunuz talebiniz ilgili birimlere iletilmiştir. Konu inceleme aşamasındadır, en kısa sürede sonuçlandırılarak gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır. Türk Telekom’a göstermiş olduğunuz ilginiz için firmamız adına teşekkür ederim. Saygılarımla, Emine AYDEMİR Müşteri İlişkileri Uzmanı ETKİLEŞİM KANALLARIMIZ Türk Telekom ürün, hizmetlerimiz ve iş süreçlerimiz ile ilgili tüm konulardaki şikayet ve başvurularınızı aşağıdaki iletişim kanallarımıza iletebilirsiniz: - Türk Telekom Çağrı Merkezi : 444 1 444 (7/24 hizmet verilmektedir) Kurumsal Müşterilerimiz için Çağrı Merkezi: 444 4 564 Toptan ve Uluslararası Müşteri Hizmetleri: 444 87 86 (Çağrı merkezlerimize gelen aramalar tüm operatörlerin kendi şehir içi arama tarifeleri üzerinden ücretlendirilmektedir.) - E-posta : [email protected] - Faks: 312 324 53 11 - SMS: “YARDIM” yazın boşluk bırakıp talebinizi 6616’ ya gönderin - www.turktelekom.com.tr internet sitemizde “İletişim” linkimizde yer alan “Müşteri Başvuru Formu“ - Sosyal Paylaşım Siteleri : http://twitter.com/TTDestek ve http://www.facebook.com/TurkTelekom - Türk Telekom Ofisleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön