Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Türk Nippon Sigorta ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Türk Nippon Sigorta Ve Medical Park Hastanesi  Mağduriyeti

710
Yurdanur
Yurdanur 26 Ocak 15:56

Medical Park Göztepe Hastanesi'nde 20 gün yatan hasta olarak tedavi oldum. Tedavi ücreti olarak toplam 75.000 TL alınmıştır. Bu tutar karşılığında hastane ödemeyi Turk Nippon Sigorta'dan 5 adet Türk Nippon Sigorta’dan “Bekleme Süresiz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” adı altında sağlık sigorta yaptırarak almıştır. Ödememizi bu şekilde almıştır. Bu sigorta poliçeleri karşılığında toplam 75.000 TL poliçe bedeli tarafımca ödenmiştir. 75.000 TL gibi yüksek bir poliçe bedeli karşısında 1 yıl boyunca 14 defa ayakta tedavi ve yatarak tedavide toplam 95.000 TL teminat verilmiştir.

Karşılık olarak 1 yıl boyunca 14 defa ayakta tedavi ve yapılacak tetkikleri ile, yatarak tedavide toplam 95.000TL teminat verilmiştir. Bu süreçte yaklaşık 8 defa ayakta tedavi için hastaneye gidilmiştir. Göz muayenesinde katarakt teşhisi konulan iki göze ameliyat kararı verilmiş, sağ göz ameliyat edilmiş ve sigorta tarafından önce sorun çıkartılmış olsa da sonra bedel karşılanmıştır. İkinci göz ameliyatı için hastane randevu vermiştir. Ancak hastaneden verilen bilgi Türk Nippon Sigorta’nın 2. Gözün ameliyatını karşılamayacağı yönünde olmuştur.

İkinci gözün muayenesi için para istenmektedir. Bu noktada Türk Nippon Sigorta Genel Müdürlüğü’nün şu soruları yanıtlamalarını talep ediyoruz: Soru 1. Neden Tamamlayıcı Sigorta başlığı altında 95.000 TL'lik yatarak tedavi teminatlı poliçe yapılmıştır? Bu poliçenin adı Tamamlayıcı sigorta olamaz çünkü teminat bedeli bu sigorta tipine karşılık değildir, o zaman bu sıradışı sigorta tipi nedir?

Soru 2. Katarakt iki göze birlikte yapılan bir tedavi sürecidir. Hal böyle iken bir gözü ameliyatına ödeme yapıp diğerine yapmamak tedaviyi yarıda kesmek ve hastayı mağdur etmek anlamına gelmez mi? Bu durum, hem Türk Nippon Sigorta Şirketinin, hem de bu sigorta şirketi ile böyle bir anlaşma yapan Medical Park Hastanesi ®’nin güvenilirliklerini sorgulatan ciddi bir durumdur. Her iki kurumunda bu problematik ve ayıplı durumu kendi açılarından ele alarak çözmelerini bekliyoruz.

Türk Nippon Sigorta Logo
Yurdanur
Yurdanur30 Ocak 12:28

Sayin Turk Nippon Sigorta yetkilisi, Medical Park Hastanesi' de sureci değerlendirmeye almıştır. Sizden talebim çok açıktır. Yarım kalan katarakt tedavimde diğer gözümün ameliyatının sigorta tarafından karsilanmasidir. Medical Park Hastanesi ile aranızda yaptığınız anlaşma bağlamında hastaya hastane tedavi ödemesine karşılık yaptırılan bu saglık sigortasının gerekliliği yerine getirilmelidir. Çözüm üretmenizi ve geri dönüş sağlamanızı bekliyorum.

Benzer Şikayetler

profile
270
2 gün önce

Türk Nippon Sigorta Pert Bedelini Yatırmıyor!

18.02.2023 tarihinde bir kaza yaptık ve akabinde aracımız perte ayrıldı. Bu süreçte ne sigorta şirketi tarafından ne de atanan eksper tarafından herhangi bir bilgi ile alakalı aranmadım, bana ulaşılmadı. Süreç sonunda sovtaj bedelini ödeyip aracımı hasarlı şekilde satın alan firma tarafından arandı...

Türk Nippon Sigorta Pert Bedelini Yatırmıyor!
profile
Ali
67
2 gün önce

Türk Nippon Sigorta Yardımcı Olun Lütfen

Bizlere yardımcı olun, arkadaş 1 aydan belli eve bakmaya gelecekler daha gelmediler nasıl olacak duvarlar yıkık insanlar evine giremiyor arıyoruz bizimle ilgi ve alaka yok telefon çalıyor bakan yok bir mesaj geldi telefona eve bakmaya gelecekler diye kimse yok meydanda

Türk Nippon Sigorta Yardımcı Olun Lütfen
Türk Nippon Sigorta Yardımcı Olun Lütfen
Türk Nippon Sigorta Yardımcı Olun Lütfen
profile
118
3 gün önce

Türk Nippon Sigorta Ve Saygısız Çalışanı!

Ben Antakya'da depremden göçük altından kurtarılan ve neredeyse her yeri kırılan bir vatandaşım. Nippon Sigorta ile sigorta iptal işlemleri için görüştüğüm adının Z***I*** olduğunu iddia eden şahıs bana neredeyse küfür seviyesinde hakaretler eden kişiden ve sigortadan şikayette bulunmak istiyorum. S...

profile
148
3 gün önce

Türk Nippon Sigorta Kaskonun Kasko Olmaktan Çıkması

Depremzedeyim, deprem hasarlı aracımı ful kasko yaptırdım. Ancak kloz denilen 20 sayfanın içine sigorta acentesinin bile gözden kaçırdığı "araç 10 yaşını geçmişse masrafı her yaş için %5 ben ödeyecekmişim ve doğal afette ikame araç verilmez" diye ibare konulmuş. Evim dahil her şeyim gitti. Ufacık ço...

profile
80
4 gün önce

Türk Nippon Sigorta Şikayetçiyim

Yaklaşık 2.5 sene önce geçirmiş olduğum trafik kazası sonrası yüzümde yara kaldı ben kazada %100 haklıyım lakin Türk Nippon Sigorta sonuçlanan parayı vermemekte direniyor sizden şikayetçiyim bir an önce sonuçlanmasını istiyorum takip numarası 2022. E. 306867.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .