Türk Nippon Sigorta İlgisizlik ve Ödenme Yapmama!

Özlem U. |

Müvekkilin oğlu 14.11.2014'de kazada öldü. 11-12-2014 de tazminata ilişkin başvuru kargo ile gönderilmiş, şirket çalışanına teslim edilmiş. Bir ödeme olmayınca bu kez vekaleten 10-4-2015' de yeniden kargo ile başvuru gönderilmiş, ancak dosya yine açılmamış, tarafımıza dönüş olmamıştır. Telefonla şirketi arayıp E** D*** isimli personelle muhatap oldum ve bunun üzerine önceki başvuruyu bulmaya çalıştıklarını söylemiştir, biraz sert çıkış üzerine ancak dosya açtıra bildim, zaten faizi ile ödeneceği (sanki avukat değilim ve bilmiyorum) söylendi.

Ancak aradan geçen 3 aya rağmen ne bir ödeme ne arama olmamıştır. Bugün yine aradığımda hesap bile yapılmadığı söylendi. Ne zaman ödenecek acaba? Meraktayım...

Etiketler :

Ödeme Yapmama Geciken Dosya İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 07 Temmuz
  17:37

  Sayın İlgili,

  10.04.2015 tarihinde vekalet ile gönderilen evraklara istinaden 2015004159 nolu dosya açılmıştır. Gelen evraklara istinaden yapılan ön inceleme neticesinde vefat eden kişiye ait gelir belgesinin eksik olduğu ile ilgili Sn. Özlem Uğan'a bilgi verilmiş ve evrak talep edilmiştir. Vefat eden kişiye ait gelir belgesi 25.06.2015 tarihinde tarafımıza ulaşmış olup, evrakların incelenmesi akabinde tazminat hesabı için aktüer firmasına bilgiler gönderilmiştir. Aktüer raporu geldikten sonra dosyanın ödemesi yapılabilecektir.
  Bilgilerinize sunarız

  Saygılarımızla
  TURK NİPPON SİGORTA A.Ş.