16 Nisan 2013 #1745147

Türk Eczacılar Birligi İlaç Temini!

Benim hastalığım çok nadir görünen "böbrek üstü bezi yetmezliği" yani "ADDİSON" hastalığıdır. 2010 Kasım ayında teşhis konup tedavi oldum ve ömür boyu da tedavi olmam gerekiyor. Çünkü bu hastalığın ilacı dışarıdan alınan hormon ilacıdır. Kullanmak zorunda olduğum ilacın ASTONİN-H Tablet 0. 1 mg.


İlgi ilacı Türkiye'deki eczanelerde bulamıyorum. Ancak eczaneye sipariş verip kendileri yurt dışından temin edebiliyorlar ki bu da ciddi anlamda çok yüksek fiyatlarla geliyor. TEB müracaat ettiğimde 1 defa temin edildi sonra devlet hasth. dr. dan rapor alırsanız ithal edebiliriz dendi. Şu anda maalesef kendi imkanlarım ile ilacı alıyorum. Neden hayati önem taşıyan ilaçları almak zor?

Süheyla 2.229 Okunma

Cevaplar

  • Süheyla16 Nisan 2013

    Hayati önem taşıyan ilaçların temininde neden zorluk çekiyoruz? Benim doktorum özel hastahanede ve "addison" hastalığı da çoğu endokrinolog tarafından bilinmiyor bilinse de nasıl tedavi edileceği konusunda tecrübeli olduklarını zannetmiyorum. Özel hastahaneye gitmeseydim bugün yaşamıyor olacaktım. Adrenal krizi teşhisi ile hayatımı kurtardılar. Bahsi geçen hormon ilacı hayatımı devam ettirmemi sağlıyor. Rahatlıkla eczanelerden almalıyım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön