20 Ekim 2015

TTNET Sözleşme Cayma Bedeli İle İlgili Yasayı Tanımıyor!

20.10.2015 tarihinde TTNET'i arayıp Kasım 2016' da bitecek olan 2 yıl süreli imzaladığım sözleşmeyi feshetmek istediğimde yaklaşık değer olarak 330 lira sözleşme cayma bedeli çıkardılar. İnternetten araştırmama göre "28/11/2013 tarihli 28835 sayılı Resmi Gazete'de çıkan Tüketicinin Korunması Hakkındaki 6502 sayılı kanunun 52. maddesinin 4. bendine göre "Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. " diye belirtilen maddeyi bilmediklerini cezayı ödemem gerektiğini söylediler.

Melih 51 Okunma

Cevaplar

  • Melih 23 Ekim 2015

    3997596 (henüz yayınlanmamış olan ama fotoğrafta belirttiğim) numaralı şikayetimle ilgili TTNET tarafından geri dönüş almamama rağmen (aşağıdaki fotoğrafta ayrıntılı şekilde görüntülenebilir) tarafınıza geri dönüş yapılmıştır diye SMS geldi. Bunun üzerine TTNET çağrı merkezini arayıp durumu sorduğumda herhangi bir şikayet ve kaydınız gözükmüyor diye bilgi aldım. Hem önceki sorunum çözülmedi hem de yeni bir sorun ortaya çıkmış oldu. Başta sözleşme feshi ile ilgili olan ilk sorunumun ve yeni çıkan sorunumun çözülmesini istiyorum.

  • Türk Telekom Temsilcisi21 Ekim 2015

    Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan irtibat GSM numarasına SMS ile bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

  • Türk Telekom Temsilcisi20 Ekim 2015

    Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili incelemelerimiz başlatılmıştır. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr adresinden ileterek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön