03 Kasım 2014

TTNET Şahsımdan İzinsiz Modem Arayüzüme Giriş Yapılıp Değişiklik Yapılıyor.

163. maddenin 2. fıkrasında açıkça: "telefon hatları ile frekanslarından veya elektromanyetik dalgalarla yapılan şifreli veya şifresiz yayınlardan sahibinin veya zilyedinin rızası olmadan yararlanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. " denmek suretiyle konu hüküm altına alınmıştır.

Yukarıdaki Türk Ceza Kanununda da suç teşkil eden bu olay yaklaşık 1 ay arayla 2 defa başıma gelmiştir. Şahsımdan hiçbir izin alınmadan modem arayüzüme girilip, bütün şifrelerim, girdiğim mac adreslerim sıfırlanıp, TTNET tarafından yeni bir wireless ağı şifresi eklenip tarafıma sadece wireless şifresi değiştiğine ve şifre olarak bilgilendirme yapılıp suç işlenmektedir.

Hüseyin 266 Okunma

Cevaplar

 • Hüseyin19 Kasım 2014

  TTnet benim için bitmiştir. Diğer firmalarla iletişime geçeceğim avukat arkadaşlarımla da bu konuda bilgi alış verişi yapıp gerekirse hukuki yollara başvuru yapacağım..

 • Hüseyin06 Kasım 2014

  Şahsıma herhangibir bilgilendirme değil sadece yaptırım uygulaması yapılmaya çalışılmıştır; bir görüşmemizde bu işlem için benimle telefon görüşmesinde onay alındığı ertesi gün görüşmemizde ise böyle bir işlemin ttnet tarafından yapılmadığı böyle bir kayıt bulunmadığı bildirilmiştir. Konuya hakim olacak hiçkimseyle görüşmem olmamıştır. Görüşmemiz genelde temsilcinin yetersiz kalması sebebiyle farklı şikayetler bildirimi yapılmasıyla sonuçlanmıştır. Ayrıca ttnet 1 gün ara ile yaptığım telefon görüşmelerinde ilk görüşmemde şahsımdan onay alınarak bu işlemin yapıldığını ikinci görüşmemde de böyle işlemin kayıtlarında bulunmadığını bildirerek kendi içinde çatışmaktadır. Verilen bilgiler dahilinde 1 gün arayla var olup kaybolan kayıtların da eminim ceza kanunun kapsamına girmektedir. Olaya hakim bir temsilciyle halen görişmemiş ve sorunum çözülmemiştir..

 • Türk Telekom Temsilcisi05 Kasım 2014

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Türk Telekom Temsilcisi03 Kasım 2014

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön