11 Nisan 2013

Ttnet Hız Düşümü!

18 Mart'ta başvurduğum internetim çok geç de olsa 10 Nisan'da bağlanabildi. Bağlantının yapıldığı ilk gün hız testlerinde 4,5 mbps ile bağlanabiliyordum. Ertesi gün sabah saatleri itibarıyla 0,30'un üstüne çıkamıyorum.

Şu an VCD'den bile kötü kalitede 144p basit bir video izlemek bile bu bağlantıyla bir işkenceye dönüştü. İnternet bağlantım 8 mbps'e kadar, internet için başvururken bağlandığım bölge alt yapısına dayanarak 5-6 mbps'e kadar sıklıkla internete bağlanıldığı Ttnet çalışanları tarafından bana iletildi.

Limitsiz internet limitleri aşıldığında bile en düşük hız olarak 3mbps'ye sabitlenen hızın niçin internetim bağlandıktan sonra ertesi gün 0,30'a düştüğünü anlamış değilim.

Umut 160 Okunma

Cevaplar

 • Umut17 Aralık 2014

  ADSL hattınızın kontrolü yapılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda ADSL bağlantı hızınız en uygun profile (mesafe veya iç tesisat kaynaklı olarak) çekildiği görülmüştür. Mesajını üzerine cevaben yazıyorum. Arkadaşlar o dönem yaşadığım bina çok da eski olmayan site içinde bir binaydı. TTnet in soruya yüzeysel cevaplarıdır. Aldırmayınız. Evimin telekom bölge bayiine uzaklığı 500m'yi aşmamaktaydı.

 • Umut13 Nisan 2013

  Tarafıma sonrasında şikayet sonrasında mail yoluyla iletilmiştir: www.sikayetvar.com üzerinden iletmiş olduğunuz talep üzerine 13.04.2013 tarihinde tarafınızla irtibat kurulmaya çalışılmış ancak belirtilen numaradan irtibat kurulamamıştır. TTNET A.Ş. olarak hizmetlerimizi her alanda daha iyi seviyelere getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir. www.sikayetvar.com üzerinden iletmiş olduğunuz şikâyet üzerine, ilgili birim tarafından ADSL hattınızın kontrolü yapılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda ADSL bağlantı hızınız en uygun profile (mesafe veya iç tesisat kaynaklı olarak) çekildiği görülmüştür. NET Adını taşıyan tarifeler hakkındaki açıklama aşağıda yer almaktadır. Ülkemizde internet altyapısı Türk Telekom tarafından sağlanmaktadır. Şirketimiz söz konusu alt yapıyı kullanarak internet erişim hizmeti sunmaktadır. Telefon yani ses hizmetinin sahibi Türk Telekom’dur. Söz konusu Alt yapı çalışmaları, projelendirmeler Türk Telekom tarafından belirlenmektedir. Hızınız bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğüne olan mesafe uzaklığına, alt yapınıza, bina içi tesisata ve hane içi kablolama sistemine göre değişiklik göstermektedir. Net paketlerde 8Mbps’lik hız garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek değeri göstermektedir. Bağlantınızda sorun yaşamanız durumunda, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr web sayfamızdan “bize ulaşın” formu ile Güncel irtibat bilgilerinizi iletmeniz durumunda size yardımcı olunacaktır. Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, TTNET A.Ş.

 • Türk Telekom Temsilcisi13 Nisan 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Türk Telekom Temsilcisi11 Nisan 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön