09 Nisan 2013

Ttnet Hız Bağlantı Ve Tivibu Sorunları!

Öncelikle sorunlarımın sadece başlıktan ibaret olmadığını söylemek isterim. Ve ilk şikayetimi Ttnet'e oluşturuyorum. Belirtmek isterim ki 7/24 internet kullanıcısıyım ve Bilgisayar programcısıyım teknik konularda bilgim var.

Anlatacaklarım 700 karaktere sığmayacağından yüzeysel olarak sorunu anlatmak gerekirse;

1. Hipernete kadar destek veren hattımı bir altı olan UltraNet'e geçirdim. 16 mbit rahatlıkla almam gerekirken 11 mbit ancak alıyorum.

2. Bugün Tivibu bağlattık Tivibu'dan dolayı hatta bir iyileştirme yapılır değerler yükseltilir kontrol edilir dedim ama yapılmadı. Direk bağlandı ve şu 7 mbite hızımı düşürmüşler.

Sonuç Olarak;

Hat, Hız, Port, arıza tespit ve onarımı istiyorum.

Ali 355 Okunma

Cevaplar

 • Türk Telekom Temsilcisi11 Nisan 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Ali 09 Nisan 2013

  Evet yapılması gereken yapıldı. Arızam giderilmeden arıza kaydı kapatılıp bilgi verişmemişti. Arızam giderildi ve bir süre sonra Çağrı merkezinden arıza durumuyla ilgili geribildirim aldım. Dediğim gibi hızım yükseltildi. Ama SNR sınırım normal şartlarda internete bağlanmayacak bir hıza düştü (2.2 DB ) ve artık hattaki yoğunluktanmıdır yoksa snr aşırı düşmesindenmidir şuan lık sadece PİNG ( geçikme sorunu ) Yaşıyorum... Bi süre kadar bekleyip değişik saatlerde Pingleri test edeceğim. SONUÇ OLARAK ; PİNG sorunu yaşasamda , HIZ'ımda olması gereken güzel bir artış gerçekleşmiş bulunuyor. TEŞEKKÜRLER İYİ GÜNLER

 • Ali 09 Nisan 2013

  Bana bir dönüş yukarıda belirttiğim gibi hala yapılmadı. ama ben yine çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisi ile konuşurken daha öncede olan bir şey oldu ( m.temsilcisi herhangi bir değişiklik güncelleme yapmadığı halde hattın kendi kendine arızanın giderilmesi ) gibi bi olay gerçekleşti ve hattım şu an desteklediği hıza ulaşmış görünüyor. Ama hala sorun olarak gördüğüm bi durum varki ; Hat hızı arttırıldıkça snr sınırı düşer ver SNR MARGIN 7 - db nın altında MODEM nete bağlanamaz... Şuan SNR sınırım 2.0 DB teorik olarak bağlanmam imkansız gibi... ama 2.2 mb/s i gibi bir hıza ulaştım ...hernekadar PİNG arttıp gecikmeler yaşasamda... Kısacası Şu durumda umarım düşme yaşamam..ve AKK aşıp ta hız düşürüldüğünde diğer aya geçtiğimde umarım tekrar bu hıza ulaşırım... Eğer bu hat değerlerim daha fazla kötüleşmeden böyle devam edecekse bu PİNGLE ( gecikme) ile şimdilik idare edebilirim.Zira TİİVİBUDA ki HD Yayınlardaki parazit sorunuda giderilmiş durumda bu hızla... KIsacası umarım ilerleyen günlerde mevcut veya farklı bi sorunla karşılaşmam ... Teşekkürler.

 • Türk Telekom Temsilcisi09 Nisan 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön