15 Mart 2013

Ttnet Hattımın Bilgi Vermeden Kesilmesi!

Ttnet yeni bir uygulama başlatmış. Eskiden 3 fatura ödenmediği zaman kesilen internet şimdi 2 fatura dönemi ve 15 gün ödenmediği takdirde kesiliyormuş. Bunu ne yazık ki Ttnet'in sayfasında böyle bir açıklama bulamadım. Hattımın borcunun bulunduğu ile ilgili hiç bir mesaj veya uyarı göndermeden hattım kesiliyor ve sonrasında benden hat açma kapama bedeli olarak 19TL talep ediliyor.

Böyle bir uyarı bilgilendirmesini yapmadan hattımın kesilmesi büyük ayıp, 2 fatura dönemi ve 15 gün denen süre de tam dolmamışken böyle bir şey yapılması yine büyük bir ayıp, bu kadar şeyin üstüne 19 TL talep edilmesi en büyük ayıp. Hiç bir yerde böyle bir açıklama yokken hattımın kesilemeyeceğini düşünmekteyim.

Fatih 3.487 Okunma

Cevaplar

  • Fatih20 Mart 2013

    eğerli Müşterimiz, www.sikayetvar.com üzerinden iletmiş olduğunuz talep üzerine, aşağıda bilgisi verilmiş olan ADSL faturanıza ait bildirimler, faturanızın sağ tarafında her ay siz değerli müşterilerimize aktarılmakta olup, düzenli olarak fatura bildirimlerinde geçmiş döneme ait ödememiş tutarlarınızda hatırlatılmaktadır. ADSL faturalarına ait bilgilendirmeler.: 30 Mart 2010 tarihi itibariyle 2 faturası ödenmemiş müşterilerimiz, yaklaşık 15 gün sonra hat kapamaya dahil olmaktadır. Örnek: Ocak ve Şubat faturalarını ödemeyen abone Mart ayında kapamaya dâhil olur. 10 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, ödenmemiş faturalarından dolayı internet erişimi durdurulmuş olan ADSL ve VDSL müşterilerimize, ödeme yapılıp hattın açılmasını takiben bir sonraki dönem faturalarında hizmet açma bedeli olarak 19 TL (vergiler dâhil) tahakkuk ettirilerek tahsil edilecektir. Söz konusu tarihten itibaren ödenmemiş faturalarından dolayı internet erişimi durdurulan ADSL ve VDSL müşterilerimize de aynı uygulama yapılacaktır. (Eylül 2010 dönemine ait ADSL faturanızda iletilmiş olup, ödenmemiş faturaların olması ve devam etmesi durumunda Ekim, Kasım, Aralık 2010 dönemlerine ait faturalarınızın sağ tarafında her ay siz değerli müşterilerimize bilgiler hatırlatılarak aktarılmaktadır.) Fatura ödeme yükümlülüğünüz hakkındaki bilgi, ADSL sözleşmenizin 6’ ncı maddesinin 2’ nci bendinde yer almaktadır. 6.2. TTNet, son ödeme tarihinden önce ABONE’ye ulaşacak ve belirli bir ödeme süresini ihtiva edecek şekilde fatura gönderecektir. ABONE, ödemelerini faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde, ABONE, fatura bilgilerini TTNET işyerlerinden ve TAHSİLAT BİRİMLERİ’nden öğrenebilecektir. 1 Mayıs 2009 tarihinden itibaren TTNET’ te kâğıt fatura dönemi sona ermiştir. Artık faturalarınız sizin için hazırlanan www.ttnet.com.tr adresindeki e-fatura posta kutunuza bırakılacaktır. E-Fatura posta kutunuza ADSL Hizmet Numaranız ve ADSL’inizin bağlı olduğu telefon numarasını girerek ulaşabilirsiniz. Sorunlarınızla ilgili 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı TTNET Çağrı Merkezimizi arayarak ya da www.ttnet.com.tr web sayfamızdan “bize ulaşın” formu ile Güncel irtibat bilgilerinizi iletmeniz durumunda size yardımcı olunacaktır. Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, TTNET A.Ş. bu mudur yani çözüm ? Sırf biz işlem yaptık diye şikayetimi yazdıktan sonra bilgilendirme mesajı yolluyorsunuz. çocuk mu var karşınızda. dalga geçiyorsunuz resmen

  • Türk Telekom Temsilcisi20 Mart 2013

    Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

  • Türk Telekom Temsilcisi15 Mart 2013

    Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön