TTNET Bilgim Dışında İki Kere Oyun Alındı.

Fırat A. |

Ağustos 2014 fatura döneminde bilgim dışında 06.08.14 tarihinde TTNET faturama 417 tl'lik TTNET Playstore oyun ücreti yansıtıldı. Bunun üzerine TTNET müşteri hizmetlerine bu işlemi gerçekleştirmediğimi ve bilgim dışında olduğunu belirttim. İnceleme sonucunda işlemin "tek şifre" ile yapıldığını ve bu ücreti ödemem gerektiğini söylediler.

Bunun üzerine müşteri hizmetleri aracılığıyla "tek şifre"mi pasif hale getirdim. Ve mail adresimi değiştirdim. Bu olaydan sonra Eylül faturası geldiğinde 01.09.14 tarihinde bu seferde 418 TL'lik oyun ücreti yansıtıldığını fark ettim. "Tek şifremi" iptal etmeme rağmen TTNET yine faturama oyun ücreti yansıtmıştır. Savcılığa başvurdum ve bu konuyu herkese yayacağım.

Etiketler :

Haksız / Yüksek Ücretlendirme Çağrı Merkezi Sorun Çözme Habersiz İşlemler

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Fırat A.
  11 Mayıs
  20:00

  TTNET hala bir çözüm üretmedi, tüm parayı haksız bir şekilde aldı. Kendi hatası. Ben TTNET'in playstore ile anlaşma yaptığını, play store ürünlerinin TTNET faturasından alındığını bilmek zorunda mıyım. Playstore üzerinden işlem yapmak bu kadar mı kolay. Telefonuma herhangi bir mesaj bile gelmedi. Fatura geciktiği zaman telefona msj gelir ancak playstoreden yaklaşık 900 TL oyun alınınca haber edilmez. Hala hakkımı talep ediyorum. Bu olayı her yerde yaymaya devam edeceğim.

 • Fırat A.
  24 Ekim
  09:42

  Şikayetimle ilgili savcılığa bildirimde bulunduğumda, hergün aynı konuyla yani, ttnet faturası üzerinden oyun satın alınması şikayetiyle ilgili günde en az dört beş kişi geliyormuş. savcılık ve çalışanları artık konunun ne olduğunu ayrıntılarıyla biliyorlar. sistemli bir şekilde şikayetimi aldılar ve inceliyorlar. şifremle alışveriş yapanlardan ve ttnetin kişisel bilgilerimi koruyamadığı ve ttnetin tavrından dolayı ttnet'ten de şikayetçi oldum. aynı olaydan etkilenen arkadaşlara çağrımdır: kesinlikle savcılığa gitmekten çekinmeyin herhangi bir ücret vermeden, kamu davası açılıyor. umarım olumlu bir gelişme olur. hem paralarımızın iadesi gerçekleşir, hem de ttnet bundan ders çıkarır müşteri odaklı olur ve güvenlikle ilgili tedbirler alır. savcılıkla ilgili gelişmeleri burdan paylaşmaya devam edeceğim. çıkacak sonuca göre tüketici sorunları hakem heyetine gideceğim, bu olaydan bir sürü insanın mağdur olduğunu belirteceğim. onlar da ilgilensin.

 • Fırat A.
  18 Ekim
  17:41

  otomatik mesajlarla iş yürümez, evet benle görüştünüz, ama parayı ödemek zorunda kaldığımı da yazsaydınız. evet, ttnet güvenlik açığından kaynaklı olarak, "tek şifre" uygulaması kullanılarak yaklaşık 850 tl faturama yansıtıldı. ttnet gibi bir markanın müşterilerini mağdur etmesi kabul edilemez, keşke insanlara ilgisizce savcılığa gidebilirsiniz diyeceğine, insanların mağduriyetini giderseydi. veya en azından tek şifre uygulaması ile oyun satışını kaldırırdı. bu olaydan sadece ben değil, bir sürü insan mağdur olmuş. umarım bir gelişme olur.

 • 18 Ekim
  17:16

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

  TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da iletisim@ttmail.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

  Saygılarımızla
  TTNET A.Ş.

 • 17 Ekim
  12:34

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır.

  TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da iletisim@ttmail.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

  Saygılarımızla
  TTNET A.Ş.