18 Mart 2013

Ttnet Adil Olmayan Kota Kullanımı!

10 yıllık Ttnet abonesiyim. 70 liraya yakın internet ücreti 15 lira ise kullanmadığım telefon ücretini ödüyorum. (Yalın İnternet almak istedim 15 TL internet ücretimin artacağını öğrendim) İnternet konusunda ortada tüketilen bir şey olmadığını düşünüyorum. Oysa Adil kullanım Kotası var. Sordum adil kota olmasaymış evimin yakınına yerleştirilen çevre sakinlere net dağıtımını sağlayan kutularda hız akışında yapılan dağıtım yüzünden benim gibi düzenli net kullanıcıları diğer kullanıcıların hızını düşürüyormuş.

Artık ttnete güvenmiyorum. Ortada tüketilmeyen bir ürün var ama bir ton ücret aldıkları hizmeti bile sınırlıyorlar. Tek amaç sınırlanmayan ama 100 tl üstü paketi satmak. Bu Adil oluyor mu?

Serdar 44 Okunma

Cevaplar

  • Serdar 20 Mart 2013

    Tarafıma mail olarak verilen cevap "BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARAR" yazsını ek olarak ekleyip TTNetin bu ayarlamaları toptan yaptıklarını bildiren bir yazı. Benim merak ettiğim ise ekte gönderdiğiniz iletişim kurul kararına göre 8 Mbit/sn’ye kadar limitsiz paketi için uygulanan Adil Kullanım Noktasının (AKN) 50 GB’ye çıkarılması teklifinde hala neden sınırlamaya istediğiniz. Ülkemiz dışında bu hizmeti bu şekilde veren başka bir yer var mı? Her şey tamam 50 Tl fazla verirseniz 50 Gb sonra sizi sınırlandırmayacağız. Ya hizmeti o ücrete de verebiliyorsunuz demek ki hala ne koparırsam kardır hesabına gitmeniz çok yanlış. Benim gibi insanlar ikinci bir fırsat buldukları anda sizleri bırakırlar.

  • Türk Telekom Temsilcisi20 Mart 2013

    Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

  • Türk Telekom Temsilcisi18 Mart 2013

    Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön