14 Eylül 2013

TTNET 3,5 Yıl Sonra Borç Çıkardı Bu Hukuka Aykırı!

2010 yılında kiracı olarak bulunduğum evden çıkmadan önce ADSL ve Telefon hattıma ait faturaları ödeyerek ve de bir daha fatura gelmeyeceğini öğrendikten sonra hattımı iptal ettirdim.

Sonuçta bir avukat olarak bu tür sürpriz faturalarla çok uğraştım ancak yakın bir zamanda TTNET Hukuk Hizmetleri Birim Yöneticisi meslektaşım avukattan yazılı ihtar geldi. İhtarda; ''kapatılmış ve iptal edilmiş olan eski ADSL hattıma ait 2 adet ödenmemiş fatura tutarı toplam 83 TL borcum bulunduğu, ödemediğim takdirde icra takibi başlatılacağı''beyan ediliyordu.

Bu hukuka aykırı ve haksız kazancın tahsilatını engellemek için hukuki platformda sonuna kadar uğraşacağımı belirtmek isterim.

Yılmaz 87 Okunma

Cevaplar

 • Yılmaz18 Eylül 2013

  TTNET Firması hukuka aykırı olarak benden adsl hattı iptal ucreti olan 83-TL.'yi talep etmiştir.Yolladıkları mailde bunu açıkca dile getirmişler.Ama mail yolladıkları şahıs daha önce ''abonelik iptali cezasını'' iptal ettirmiş bir avukat olunca iş daha kolay oluyor:)TNNET Yetkililerine aldığım bir kararı burdan yolluyorum lütfen iyi okuyun: ''Tüketici, isteği halinde her türlü abonelik sözleşmeden dönme hakkına sahiptir. ADSL abonelik iptali ceza bedelinin tüketiciden istenilmesinin ise ayıplı bir hizmet olduğu ve tüketicinin kampanyada kalmasına zorlanamayacağı açıktır.Tuketici Mahkemesinde; Tüketiciye verilen ADSL internet aboneliğinin hiçbir ceza bedeli alınmadan iptal edilmesine karar veriliyor.''Burada şu da var;ben keyfimden adsl hattımı iptal ettirmedim,bu taşınmadan dolayı oluşan zorunluluktur.Kıracı bulundugum evden taşındıgımdan sözleşmeyi keyfi bitirmiyorum bu nedenle siz benden iptal ucretı alamassınız.Üstelık bu tutarı ödemem için bana 31.12.2013 e kadar sure vermişsiniz başka bir deyişle guya 19.09.2013 te ıcra takıbı başlatacakken şimdi buraya mesaj yazınca sureyı uzatmıssınız.Ama siz kaybedeceksiniz çunku bu ıptal ucretını ödemeyeceğim gibi sizi Tuketıcı Hakem Heyetine şikayet edip dava açacağım,bunun yanısıra şuan kullandıgım adsl hattını ıptal ettırıp superonlıne geçeceğım bu kötunıyetlı davraşınızdan dolayı.Saygılarımla

 • Türk Telekom Temsilcisi18 Eylül 2013

  Müşterimizin ilgili yazısı üzerine, şikâyet içeriğinde yer alan mail adresine bilgilendirme yapılmıştır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

 • Yılmaz16 Eylül 2013

  Şuanda yine TTTNET abonesiyim ancak eski hattımla ilgili haksız borç çıkarıldığı için mevcut adsl hattımı iptal ettirip başka bir firmadan adsl hattı alacağım

 • Yılmaz16 Eylül 2013

  Kesinlikle memnun değilim.Şuanda başka adsl hattına üye olmama rağmen eski hattımdan dolayı yeni borç çıkardıkları için mevcut hattımı da iptal ettirip başka bir operatöre geçmeyi düşünüyorum!

 • Türk Telekom Temsilcisi14 Eylül 2013

  Müşterimizin şikâyeti tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla TTNET A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön