27 Ekim 2016

Trendyol.com Tedarik Ve Teslimat Tarihi Gerçek Değil!

14.10.2016 tarihinde sipariş ettiğim ürünler 18 ekim'de tedarik edilmeye başlandı ve 9 gün geçmesine rağmen hala tedarik edilemedi. Üstüne üstlük 5 gün önce kendilerine Twitter üzerinden yazdım. Cevap olarak 21-28 ekim tarihleri arasında adresime teslim edileceği belirtildi. Tedarik edilemeyen bir ürünün, teslimat tarihi sözünü müşteriye vermek nasıl bir anlayıştır.

Elinde ürün yok ama ben bu tarihler arasında teslim ederim. Bugünde kendilerine yazdım, yarın vermiş olduğunuz tarihin son günü diye. Verdikleri cevap; ürünler gelmedi, geldiği gibi sevk edilecek. 9 günde tedarik edilemeyen ürünün suçunu gönderen firmaya atmanın alemi yok. Ürünü aldığım firma sen, şu tarihte teslimat sözünü veren sen, ödemeyi alan sen iş teslimata gelince göndermediler. Kıyamam ya! Senin lojistik sorunlarınla da mı biz ilgilenelim? İnsanlara saf muamelesi yapmaktan vazgeçin işinizi yapın.

Gökhan 464 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan31 Ekim 2016

    Ürünün tedarik aşamasında sorun olduğunu bu sebeple gönderimde gecikme yaşanacağını geçte olsa zahmet edip arayıp bildirdiler. Ancak bu sefer de ücretini 17 gün önce ödediğim ürünlerden ikisini aniden çıkardılar kalan iki tanesini kargoya verdiler ve bununla ilgili hiçbir açıklama yok. Ürünü tedarik edemiyorsunuz, edemeyeceğiniz bir ürün için kredi kartımdan neden ödeme alıyorsunuz. Açıklamanız iade ettik olacak ve tedarikçi firma ile sorun yaşandı olacak. Hayatımdaki en kötü alışverişti. Tedarik edemedik diye bilgi bile vermeden edebildiklerinizi kargoya verip kurtuluyorsunuz. Yapamayacağınız işlere kalkışmayın. Tedarikçi firma ile yaşanan sorunu çözecek olan sizlersiniz. Beni arayıp sorun yaşadık demek kadar basit bir açıklama yok bu şikayet yönetimi değil bu müşteri memnuniyeti de sağlamaz bu basite indirgeyip müşteriyi geçiştirmektir. Daha geçen gün arayan arkadaşa böyle bir sorun yaşandıysa müşteriye bilgilendirme yapabilirsiniz dedim ama sanki hiç konuşmamışım gibi ürünlerin yarısı tedarik edilememiş ve benim haberim yok bir de kargolandı diye bilgi veriyorsunuz. Müşteriye çözüm üretmiyorsunuz tedarikçi firmayı kötülemek için arayıp kusura bakmayın ama onların suçu diyorsunuz.

  • Trendyol.com Temsilcisi27 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Siparişleriniz ve sitemizle ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0212 3310200 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön