20 Ekim 2016

Trendyol.com Sistem Hatalarını Müşteriye Mal Ettiler!

Yıllardır alışveriş yaptığım bir online alışveriş sitesidir. Normalde her alışverişten sonra siparişe dair bir onay e-maili veya telefon mesajı gelir. Son alışverişimde böyle bir ileti almadım. Açıkça belli ki, sistemde garip bir işleyiş var. Tesadüfen sipariş durumunu ertesi sabahında kontrol ettiğimde adresin, seçtiğim adresten başka bir adrese gönderilmek üzere yola çıktığını gördüm ve durumu kendilerine bildirmeye çalıştım.

Yani sistem hatasını kabullenmek yerine müşteriyi haksız durumu düşürmeye çalışıp adına da müşteri memnuniyeti etiketi yapıştırmaya çalışmaları kendilerinden asla bir daha alışveriş yapmayacağımın açık seçik göstergesi olmuştur. Kaba müşteri hizmetleri çalışanlarını da "genelleme yapmadan" ayrıca eleştiriyorum. Online alışveriş sitesinin en önemli sermayesi dijital platformu ve bunun ardında yatan teknolojidir. Önce kendinizi geliştirmeye buradan başlayınız.

Elif 298 Okunma

Cevaplar

  • Elif24 Ekim 2016

    Herhangi bir gelişme kat edilmediğini tarafınıza bildiririm. Anlaşmalı kargo firmanız ürünü sisteminizden kaynaklanan hata sebebiyle yanlış adrese teslim etmiştir ve çözüme yönelik bir adım atmamıştır. Sizinle durumu tekrar görüştüm ancak müşteri hizmetleriniz çözümü sürekli olarak çocuk kandırır gibi ertelemek de bularak müşterilerini oyalamayı tercih etmektedirler.

  • Trendyol.com Temsilcisi20 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Siparişleriniz ve sitemizle ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0212 3310200 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön