13 Nisan 2016

Trendyol.com Müşteri Hizmetleri...

Sosyal medya ve Şikayetvar.com kanalı sayesinde müşteri temsilcisi ürünün analiz edilmesi gerektiği bilgisini verdi. 21.03.2016 tarihinde yolladığı ürün hala üretici firmaya yollanmamış. Sonrasında 21 günlük analiz süresi bilgisi verildi. Yasal olarak tüm süreç 21 gündür ve üretici firma bilgilerini paylaşmayarak bu süreci kendileri yönettiği için 21 günde tamamlamaları gerekiyor. Müşteri hizmetleri. Uzmanları çözüm üretmiyor, yetkileri olmadığı için sadece "prosedürlerimiz" metinlerini söylüyor ayrıca yetkiliyi de bağlamıyor. Tüm CC kanallarını denemek yetmiyor ille markayı sosyal kanallarda şikayet etmek gerekiyor. Bu şekilde ne marka sadakati/memnuniyeti sağlanır, ne de müşteri kaybı engellenir. Sorunumu şirket kanallarını kullanarak konuşacağım yetkililerle görüşmek ve bir an önce ayıplı ürünlerle ilgili yasal sürecin başlatılmasını istiyorum.

Kutas 154 Okunma

Cevaplar

  • Kutas26 Nisan 2016

    Müşteri hizmetleri aynı soruya 2 dakika arayla bambaşka 2 cevap veriyor. Hiçbir şekilde müşteri ilişkileri yönetiminin yapılmadığı, bırakın müşteri memnuniyeti müşteriye cevap dahi verilmediği bir yapı. Analiz sonucunu telefonla bildirmedikleri gibi üretici firmanın bilgilerini vermeyerek hukuki süreci engelliyorlar. Ürünün ayıplı ürün olarak tüketici mahkemesine yollamak için üretici firma bilgilerine ihtiyacım var. Bu durumda üretici yerine onları mahkemeye verilmesi hukuki sürecin de uzatacak. Kaldı ki üretici firma bilgilerini paylaşmamak onların inisiyatifinde olmadığı gibi yasal da değil. Müşteri ile standart cevapları kopyala yapıştır dışında iletişime geçilmeli.

  • Trendyol.com Temsilcisi13 Nisan 2016

    Değerli Müşterimiz, Siparişleriniz ve sitemizle ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0212 3310200 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön