04 Ağustos 2016

Trendyol.com Kullanmadığım Ayıplı Ürünün İncelemede Kusurlu Olmasına Rağmen Ücret İadesi Yapılmadı..

12.05.2016 tarihinde Trendyol.com'dan almış olduğum Elle marka dolgu topuk ayakkabının giymek üzereyken ayrık olduğunu fark ettim. Ayrıca topuk kumaş yerlerinde de dikiş söküktü. Ayakkabıyı hiç giyemedim çünkü o ara havalar yağışlıydı. Maalesef sebepsiz iade sürecim az geçmiş. Firmaya incelemeye gitmesi için 21.06.2016 'da Dms Grup'a " ürünü kullanamadım ve ayıplı olarak tamir edilmiş kullanmak istemiyorum. Kesinlikle tamir kabul etmiyorum ve para iadesi istiyorum" şeklinde uyarı notu yazarak gönderdim.

1,5 ay sonra tarafıma ürün tamir edilerek gönderildi. Üstelik müşteri hizmetlerini 3 kez aradım ve kesin konuşamadılar. Bana dönüş yapan da olmadı. Ürün tarafıma 04.08.2016'da tamir edilmiş olarak geri geldi. Tüketici haklarıma dayanarak ücret iadesini talep etmekteyim. Tedarikçi Elle firması karşısında müşterisinin hakkını gözetmeyen Trendyol.com'dan - Dms Group'tan- şikayetçiyim.

Esra 667 Okunma

Cevaplar

  • Esra14 Şubat

    Tüketici Hakem Heyeti kararıyla paramı iade aldım. Trendyol sayesinde 1 sene bekledim. Hakkımı aramaya gitmeseydim param ziyan olmuştu.

  • Esra04 Ağustos 2016

    Müşteri hizmetleri beni aradı 26 gün içinde ayıplı olarak bildirdiğim ürün için iade yapmayacaklarını ellenin tamir ettiğini söyledi. Ürün elime 41 günde geri geldi. Tüketici kanununa göre beni trendyol arayarak ne istediğimi sormalıydı. Kısaca iade yapılmadı üstelik de ekte gönderdiğim dilekçede şu şekildedir. " Merhaba, trendyol aracılığı ile almış olduğum Elle - Yeni Sezon Hakiki Deri Camel Kadın Dolgu Topuklu Ayakkabı 16yv70-3305 ürün tipli modelinizi 15.05.2016 tarihinde teslim aldığımdan beri havaların ısınmamasından dolayı giyemedim. Ürünü teslim aldığımda farketmediğim kusurları meydana çıktı. Sağ ayakkabıda Bilek bağlama yeri iç kısmında dikiş yeri ayrılmaya başlamış ve yine sağ ayakkabının tabanı ayrılmış vaziyette. Gerekli incelemenin yapılarak tarafıma bildirilmesini rica ediyorum. Kusurlu ürününüzün tarafıma bildirilmeden tamir edilmesini kabul etmiyorum. Gerekli hassasiyeti gösterirseniz sevinirim. Ürününüzü yeni aldım ve bu şekilde kullanmak istemiyorum. Daha önceden de maalesef Trendyol aracılığıyla sizin markanızı satın almıştım ve tamir edip göndermişlerdi. bayağı sorun yaşamıştım. Bu yüzden Aşağıda yer alan 1.1.2016 tarihli tüketici korunması hakkında kanunun maddelerini hatırlatırım. Teşekkürler…

  • Trendyol.com Temsilcisi04 Ağustos 2016

    Değerli Müşterimiz, Siparişleriniz ve sitemizle ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0212 3310200 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön