18 Nisan 2013
Yorum Yap
#1751274

Trenyol Kargo Bedava Deyip Sonradan Kargo Parası Kestiler!

"Aynı gün yapılan ikinci siparişte kargo bedava" kampanyası dahilinde iki ayrı sipariş verdim. Kargo ücretinden muaf olduğum ikinci siparişimdeki ürünlerden birini iade ettim. Kredi kartıma ücret iadesi yapılırken ürün bedelinden kargo bedeli kesilmiş.


Müşteri hizmetleriyle yaptığım yazışmalarda sürekli otomatik cevaplar veriliyor, neye dayanarak böyle bir kesinti yapıldığının mantıklı hiçbir cevabı yok. Sadece "çünkü böyle oluyor" demekle olmaz, kısmi iade durumunda kargo bedeli yansıtılacağıyla ilgili hiçbir bilgilendirme yer almıyordu sitede. İki ürün yerine sadece bir ürün alsaydım da kargo bedeli ödemeyecektim, birini iade edince neden ödüyorum? Ürünün bedelini tam olarak geri istiyorum.

Olcay 1.357 Okunma

Cevaplar

  • Olcay18 Nisan 2013

    "İlk sipariş iptal edildiğinde 2. sipariş ilk sipariş yerine geçmekte ve kargo ücreti alınmaktadır" dedikleri şey şuymuş: o gün içinde verdiğim ve kargo parasını da ödediğim ilk siparişi tedarik edemeyip iptal etmişlerdi. siparişi iptal eden ben değilim trendyol'un kendisi. iptali kendilerinin yaptığını fark edememişler. fakat yine de kargo bedelini iade etmediler. hediye çeki olarak geri verdiler. bir ay içinde trendyol'dan alışveriş yapmazsam silinecek. ezbere cevaplar vermek yerine ne olduğunu anlamaya çalışsalar bu kadar uzamayacaktı. gerçekten ilgilenmeleri için illa buraya yazmak gerekiyor.

  • Olcay18 Nisan 2013

    siparişimi iptal etmedim, ürünlerden birini iade ettim sadece. ezbere cümleler kurulmasın lütfen.

  • Trendyol Temsilcisi18 Nisan 2013

    Sayın Olcay T'nin şikayeti hakkında, Müşterimize sistemimizdeki iletişim bilgilerinden ulaşılamamıştır. Kampanya koşullarında gün içerisinde oluşturulan 2. siparişte kargo ücretsiz olup ilk sipariş kargo ücreti alınan asıl sipariştir. İlk sipariş iptal edildiğinde 2. sipariş ilk sipariş yerine geçmekte ve kargo ücreti alınmaktadır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem dolayısıyla, siz değerli müşterilerimizden gelen bildirimleri hizmet kalitemizi arttırmak amacıyla değerlendirmekteyiz. Anlayışınızdan dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Müşteri Hizmetleri Departmanı E-mail : [email protected] Tel : 0212 3310200

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler