"Trendyol Kusurlu Olmayan Ürünün İade Onayı

Alparslan Alparslan4 hafta önce

#359399959 yaşar güvenir sensiz saadet isimi plağın müşteriye kargosu kusurlu olarak gönderildiği belirtilmiştir ve bildirim Trendyol tarafından kapatılmış. Trendyol 'un bu durumlarda her koşulda müşteriyi haklı bularak satıcıyı sorumlu tutması gerçekten hoş bir durum değildir

ben profesyonel bir plak firmasıyım, satıştaki plaklar kargolanırken, önce balonlu naylona sarılır, daha sonra koruyucu mukavva destekler ile özel plak kargolama kutusuna konur. Plak kargolama kutularımız 2 kat oluklu mukavvadan yapılmaktadır. Plaklar kutuya konduktan ve kutu bantlandıktan sonra, geniş kargo poşetine konarak kargolanır. Kargoladığımız plakların kargoda hasar görmesi mümkün değildir.

İlgili plak, müşteri tarafından açılmış ve hiçbir kutuya konulmadığı gibi koruyucu bir naylona ya da kargo poşetine bile konmadan kargo yapılmıştır. Plağın üstüne PTT Kargo tarafından etiketler de yapıştırılmıştır. Tarafıma geri gelen plağın üstünde hiçbir hasar yoktur plak gayet güzel çalmaktadır. Plağın kapağı nın kenarları zarar görmüştür. Bu zarar benim kargomda olmuş ise, müşteri plağın jelatinini yırtarak neden açmıştır? Şeffaf jelatinin altında bu hasar zaten görülür. Plağın kapağındaki hasar, müşteri tarafından plağın tarafıma bilinçsiz ve saygısızca kargolanmasından sonra olmuştur. Hiçbir ürün bu şekilde çıplak olarak kargolanmaz.

Ben detay fotoları Trendyol'a gönderdim. Ben özel kargo kutusu içinde itinalı kargo yapıyorum, ürün bana şok edici bir şekilde bir kutu değil poşete bile konmadan geri yollanıyor, Trendyol ise müşteri haklı diyor ve plakları dikkatli kargolamamı söylüyor.?

Trendyol da 2 aylık satıcıyım ve güzel satış adetlerine ulaşıyorum, bu anlamda memnunum. Fakat plakların iade süreci ile ilgili bu yaşadığım 2. Problem ve değerlendirme sürecinin sağlıklı olmadığını ifade edeyim. Müşteri memnuniyetsizliği yaşatıp, müşteri kaybı olmasın diye, satıcıya haksız görmek gibi bir yaklaşım olduğunu görüyorum. Bu anlamda hiç memnun değilim.

Bu iade ile ilgili ceza sürecini kabul etmediğim gibi, iade faturasını da kabul etmiyorum. Çünkü tertemiz, ambalajında sıfır olarak gönderdiğim plak tarafıma kullanılamaz olarak geldi. Bu ürünü tekrar satmam mümkün değildir.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler