Trendyol Gönderilen İadenin Red Edilmesi

Muhammet Muhammet3 gün önce

7278*******29 iade kodlu Xiaomi Redmi Airdots bluetooth kulaklığı beğenmediğim için sadece kutusundan açıp tekrardan geri kapatarak iade ettim.

İade ürünüm 3 haziranda bana geldi, 4 haziranda cayma hakkımı kullanarak geri yolladım. Fakat kargo tam 22 gün sonra yani 26 haziranda satıcıya ulaştı. Bu süre zarfında Trendyol müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmede siz hiç endişelenmeyin para iadeniz sağlanacaktır gibi telkinde bulunuldu. Bu telkin sonrasında başka bir siteden başka bir kulaklık aldım ve çokta memnunum. Fakat sonrasında iade ettiğim ürünü açmış olmamdan mütevellit "kullanmışsınız" cevabıyla iadem kabul edilmedi. Müşteri temsilcisine "ürünü açmadan nasıl iade edebilirim, memnun kalıp kalmayacağımı açmadan bilemem" demem de kabul görmedi. Tüketici Mahkemesi'ne de başvuracağım.

Aldığım ve beğenmediğim bir ürünün üstelik başka yerden almış olmama rağmen tekrar parasını ödemek zorunda bırakılıyorum.

Uzun yılardır müşterisi olduğum Trendyol'u bütün sosyal medyada bu olayı detaylı anlatacak şekilde protesto ediyorum. Böyle ürünleri almanızı olası bir aksilik durumunda mağdur olacağını herkesin bilmesi lazım.

Mağdurum ve her mecrada dile getireceğimi beyan ediyorum.

Cevaplar

Trendyol Logo Trendyol 3 gün önce

Merhaba, Şikayetiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır, 7 iş günü içerisinde tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Talep, öneri ve şikayetlerinizde, canlı yardım'a bağlanarak   çok daha hızlı hizmet alabilirsiniz. Hafta içi 08:30-24:00, hafta sonu 10:00-24:00 saatleri arasında ''Hesabım'' > ''Yardım'' > ''Canlı Yardıma Bağlan'' simgesine tıklayarak canlı yardım kanalına ulaşabilirsiniz. Website: www.trendyol.com Bizi Takip Edin: Facebook Twitter Saygılarımızla,

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kamil 3 gün önce  

  Sevgili kardeşim ben bir aydır aynı şekilde oyalanıyorum ve bir arkadaşımın tavsiyesi üzere 2 gün önce Trendyol'u Tüketici Mahkemesi'ne başvuru yaptım hiç vakit kaybetmeden Tüketici Mahkemesi'ne başvur sorununa çare olamazlar hakkını ara

 • profile-icon Erhan 3 gün önce  

  Bayağı bir mağduru varmış, demek ki bu şirket politikası haline gelmiş

 • profile-icon Mustafa 3 gün önce  

  Aynı şekilde bende mağdur edildim.

 • profile-icon Gizem 3 gün önce  

  Aynı şeyi yaşadım çok saçma bir şekilde urunu geri almadılar. Paramı geri yollamadılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler