16 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10797734

Trendyol Gelen Pantolonlar Bana Çok Ama Çok Büyük!

13 Ağustos günü Trendyol sitesinden 3 adet pantolon sipariş verdim. Normalde pantolon bedenlerimi bilmeme rağmen her markanın beden tablosu biraz değiştiği için bende Trendyol sitesinde o ürün altında verilen pantolon beden tablosuna bakarak oradaki bilgilere güvenerek 48 beden pantolon verdim fakat gelen pantolonlar bana çok ama çok büyük geldikleri gibi iki farklı marka (Mango ve Trendyol) bedenleri birbirinden farklı çıktı. Müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlattım tarafımıza iade edilip yeni bir sipariş verilebilir para iadeniz gerçekleşir denildi. Fakat ben ürünlerimi alırken 30 TL indirim kuponum vardı Trendyol müşteri temsilcisi para iadesi yapılırken bu kuponun tarafıma tekrardan tanımlanamayacağını çünkü süresinin dolmuş olduğunu söyledi. Benim siparişlerimi verdiğim dönemde kuponumun süresi dolmadığından ve mevcut siparişlerin hatalı çıkma durumun benden kaynaklanmamasından dolayı 30 TL'lik kuponumun tarafıma tekrar iadesini talep ettim ama müşteri temsilcisi bunun kesinlikle mümkün olmadığının hatanın kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyip durdu.


Trendyol gibi dünya pazarının devlerinden Alibaba ile ortaklık kurmuş aynı zamana da kurumsal olduğuna inandığımız bir firmanın müşterisi olarak kendilerinin sitelerinde belirttiği beden tablosuna bakılarak verilen siparişlerin hatasının kendilerinden kaynaklanmış olduğunu kabul etmemesi kadar basit bir durum yok. Ayrıca müşteri temsilcisi tarafından şikayetimin oluşturulup; "Tarafıma mutlaka geri dönüş yapılmasını... " talep ettiğimde; "Dönüş yapılmayabilir. " gibi sıradan bir firmanın vermiş olduğu gibi basit bir cevap verdiler. Trendyol yetkililerinin bu durumda tarafıma gerekli dönüşü sağlayarak hakkım olan ve zamanında kullanmış olduğum ve daha sonrasında tarafımdan kaynaklanmayan bir iadeden dolayı kaybettiğim 30 TL'lik indirim kuponumun tarafıma tekrar tanımlanmasını talep etmekteyim. Aşağıdaki fotoğraflarda da durumu daha net görebilirsiniz.

Kemal Kemal 1.146 Okunma

Cevaplar

  • Kemal'ın Teşekkür Mesajı16 Ağustos 2018

    Trendyol Müşteri Memnuniyeti için beni aradılar bu kadar hızlı ve güzel bir yaklaşım beklemiyordum. Öncelikle müşterilerinizi dikkate alarak bu kadar kısa sürede dönüş yapmış olmanızdan dolayı teşekkür ederim. Ayrıca haklı olduğum sorunuma çözüm bulduğunuz içinde teşekkür ederim.

  • Trendyol Temsilcisi16 Ağustos 2018

    Merhaba, Şikayetiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır . Bu süreç içerisinde tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Bizimle yaşadığınız deneyimler ile ilgili olarak bize 0212 3310200 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla,

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler