Kusurlu Ürün Gönderimi Ve Trendyol'un İade Kabul Etmemesi

Zehra Zehra1 hafta önce

5 Eylül tarihinde Trendyol üzerinde birkaç farklı satıcıdan bir alışveriş gerçekleştirdim. Bunlardan bir tanesi de Ergençler isimli bir satıcıdan bir adet çamaşır askılığıydı. Ürün elime 9 Eylül tarihinde ulaştı. Mandal asma aparatı kırık ve dengede durmasını sağlayan ayaklardan 3 tanesi eksikti. Bunu o tarihte çekilen fotoğraflarla kanıtlayabilirim. Bende aynı gün içerisinde Trendyol un web sitesi üzerinden kolay iade butonunu kullanarak iade kodu aldım. Ve ürünü aynı kargo firması ile iade ettim. Aynı tarihte aynı siparişte satın aldığım ve kırık gelen bardakları da aynı yolu kullanarak iade ettim ve ne hikmetse hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ancak bu çamaşır askılığı iadem kabul edilmedi. Tarafıma geri gönderildi. 

Paketlemede herhangi bir sorun görünmediği için ürünü teslim aldım ancak dikkatli bakınca ürünün kırık olan yerinin satıcı tarafından (Trendyol asistan tarafından öyle olduğu söylendi) yama yapıldığını ve eksik parçaların tamamlandığını gördüm. Hiç kullanmadığım ve ücretini ödediğim bir ürün sanki ikinci el satın almışım gibi yamalı olarak tarafıma teslim ediliyor ve Trendyol'a tekrar iade etmek istediğimi belirttiğim ürünün iadesi kabul edilmiyor. 

Üstelik ne Trendyol asistan da ne de müşteri hizmetlerinde bir muhatap bulamıyorum. Burada Trendyol ürün ve hizmet kalitesi açısından sorumludur. Siz bu yükümlülüğü yerine getirmiyorsunuz. Ben ücreti satıcıya değil size ödedim. Benim birinci muhatap alacağım firma Trendyol. Yani siz burada memnuniyeti sağlamak ile yükümlüsünüz. Sipariş No: 342557084. Teslimat No: 638698963.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

Trendyol Logo Trendyol 1 hafta önce

Merhaba, Şikayetiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır, 7 iş günü içerisinde tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Talep, öneri ve şikayetlerinizde, canlı yardım'a bağlanarak   çok daha hızlı hizmet alabilirsiniz. Hafta içi 08:30-24:00, hafta sonu 10:00-24:00 saatleri arasında ''Hesabım'' > ''Yardım'' > ''Canlı Yardıma Bağlan'' simgesine tıklayarak canlı yardım kanalına ulaşabilirsiniz. Website: www.trendyol.com Bizi Takip Edin: Facebook Twitter Saygılarımızla,

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler