08 Ağustos
#12401430

Dünyaca Ünlü Toyota Klima Kokusunu Çözemiyor

Türkiye çapınca ciddi anlamda araç satışı yapan bir firma olan Toyota tarafıma polen filtresi değişmediği klimam in bakteri ürettiğini ve tarafımdan polen filtresi + klima temizliğini ücret karşılığı yaptırmamı istiyor. Periyodik bakım esnasında klimadan kötü koku geldiğini bildirmem halinde herhangi bir işlem yapılmamış ve de servis personellerinin bakım anında tarafımca bilgi verilmeksizin polen filtresi ve enjektör temizleyici kullanılmasını tarafımca istemediğimi kayıt altına aldıklarından ötürü klimadan gelen kötü kokunun sebebinin tarafımdan kaynaklandığını söylüyorlar.


Bakteri polen filtresinde değil iç kazan bölümünde oluşuyor ama polen filtresi sebebi ile klima temizliği için tarafıma ücret çıkarılıyor. Servis formunu okumak iş emrini verdiğinizde 1 nüshasını istemek v. b. Durumların kayıtlarını incelemek tamamen kendi sorumluluğumuzda olmasından kaynaklanıyormuş. Kim 10.000 bakımında 20.000 bakımında aracı için standart bakım paketini bozar sıfır aracının enteresan bir durum.


Böylesine büyük bir araç üreticisi firmanın sunduğu sebepler hiçte kabul edilebilir değil. İnsan sağlığı için gerekli olan hava üretmiş olduğunuz klimadan kaynaklanan bakteriler ile tehlikeye atılıyor olabilir. Sadece polen filtresi buna sebep oluyor ise o bakım periyotunu boz-durmamanız gerekmektedir. Bu da sizin sorumluluğunuzda olmalıdır. Firma ismi vermeksizin diğer rakiplerinizde bu işlem bu şekilde işliyor. Yine söylüyorum arkadaşlara herhangi bir bilgi vermeksizin bakımda eksik işlem yapıyorlar ve bunu tarafıma mal ediyorlar. Bu işin bir yanlışlığı var sizin sunmuş olduğunuz bakım paketleri bozulamaz ki bakım paketleri zorunluluğu söz konusu.


Belki o anda elinizde polen filtrenin olmadığından aracıma takmadınız bunu tarafıma mal ediyorsunuz bu sorumluluğu nasıl çözebileceksiniz. Bana tarafınızdan gelen genel müdürlük çözümü bile tamamen kullanıcıdan kaynaklı ve ücrete tabi olarak yapılması gereken işlem diyorsunuz. Servis ustanızın verdiği bilgi polen filtresi değil durmadan 3-5 dakika öncesinden a. c. Düğmesini kapatmadığımız için bakteri oluşacağı bilgisi hanginize inanalım.


A. c. Düğmesi 3-5 dakika önce değil de tarafımca 1-2 dakika önce kapatılmaktadır bu bilgiye 2016 yılından beri gelen klima kokusunun çözümü için yaptığım araştırmalardan öğrendim. Nedense farklı firmanın 2008 model aracı hiç a. c. kapatmaksızın zerre koku vermiyor . Günümüz yeni nesil kaliteli 2016 aracı kokudan sizi yol başlangıcında rahatsız ediyor. Sizden çözüm bekliyorum.

Serkan Serkan 3.368 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları