Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

2020 Toyota Corolla Ön Konsol Ve Sert Plastik Gösterge Erimesi!

Canan
23 Temmuz 2022 11:28
17.646

21/09/2020 Tarihinde, Bodrum Yatu Otomotiv bayiinden 160,000.00 (yüzaltmışbintürklirası) ödeyerek almış olduğum, ek garantide yaptırarak '7 yıl garanti kapsamına giren' sıfır aracımın ön konsolunda dış havalandırma fan deliğinin oradan başlayarak devam eden ve gösterge panelinin sol kısmına doğru erime ve deformasyonlar olduğunu fark etmem sebebiyle internette bir araştırma yaptım ve benzeri bir çok şikayetin online şikayet platformlarında da bulunduğunu görerek 16/07/2022 tarihinde, aracımı almış olduğum bayiye başvurarak böyle bir hasarın tarafımızdan kaynaklı olmadığını, üretim hatası olabileceğini, bu şikayetin çok fazlaca diğer kullanıcılar tarafından da yaşandığını ve delillerle sabit olduğunu, bu alanın herhangi bir dış etkenle ya da materyalle olamayacağını söyleyerek başvurumu yaptım. Ancak 22/07/2022 tarihinde Bodrum yatu bayi yetkilisi tarafından aranarak; Toyota genel merkezinin cevabına istinaden hasarın dış etkenlerden olduğunu, garanti kapsamında bu parça ve parçaların değiştirilemeyeceği cevabını, yine aynı online şikayet platformlarında şikayetleri olan diğer Toyota mağdurlarının yorumlarında okuduğum şekilde aynı olumsuz cevapla ve hatanın müşteriye yüklendiği şekliyle aldım. Konuyla ilgili gerekli deliller ve hasarların bilirkişi tarafından incelendiğinde, bu kusurun tarafımca ya da farklı bir dış materyal olamayacağı anlaşılacaktır. 

Şöyle ki; hasarın olduğu bölgeye herhangi bir materyal (kablo, metal vb...) konulamayacağı bir alanda olması, iki farklı maddenin (konsolun süet dokulu, göstergenin plastik olması) aynı paralelde ve bu kusurun Toyota’nın üretmiş olduğu aracın dış havalandırmanın içeri hava akışı sağlayan fan kısmında olması ve içeri üfleyen havanın ısı yüksekliği sebebiyle olabileceği cevabını aracımı bizzat götürüp göstererek, danışmış olduğum diğer teknik servislerinden öğrendim. Üretilmiş olan aracın kusurlu üretilmiş olabilme ihtimalini hiç değerlendirmeden bu cevabı veren Toyota genel merkezinin konuyu ivedi bir şekilde çözmesine ve mağduriyetimin en hakkaniyetli şekilde giderilmesine, aksi takdirde gerekli olan tüm yasal diğer yollara da başvuracağımı bildirmek isterim.

2020 Toyota Corolla Ön Konsol Ve Sert Plastik Gösterge Erimesi!
2020 Toyota Corolla Ön Konsol Ve Sert Plastik Gösterge Erimesi!
2020 Toyota Corolla Ön Konsol Ve Sert Plastik Gösterge Erimesi!
2020 Toyota Corolla Ön Konsol Ve Sert Plastik Gösterge Erimesi!
+1
profile profile profile
4 Destek
1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Erkan

Aynı sorun 2008 Corolla aracımda da var. Değişimden başka çözüm yok. Servis tahminimce 10-15 arası ister değişime. Bu kronik problemin düzeltilmesi için Toyota'nın sattığı araçların arkasında durup değişimi bari ücretsiz yapması gerekir i.

Toyota Corolla Şikayetleri

Toyota Corolla Garanti Verdiği Aracın Arkasında Durmuyor.

Selçuk
29 Mayıs 12:55
1.084

Toyota Corolla Akü Sorunu

Umut
13 Mayıs 18:37
3.170
1

Toyota Servis Fiyatları Ve Kampanya Oyunları

Yasin
09 Mayıs 11:59
5.154
Tüm Corolla Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz