08 Kasım
#12926098

2019 Toyota Corolla İç Dikiz Aynası Titreme Sorunu!

İzmir 'de yaşıyoruz. 2019 model Toyota Corolla araç aldık. Aracın iç dikiz aynasının sürüş esnasında düz yolda bile titrediğini fark ettik. Müzik sesini açtığımızda normal müzik dinleme sesi seviyesinde bile titremenin şiddeti daha da artıyor. Basit bir sorun gibi gözüken bu durum araç kullanımı sırasında arkayı dikiz aynasından kontrol ederken ciddi rahatsızlık veriyor ve sürüş güvenliğini tehlikeye düşürüyor. 1.000 km bakımı için aracı aldığımız Toyota Boravalı 'ya götürdüğümüzde araçtaki bu durumu kendileri de gördü, durumu bizim ısrarımız ile fabrika ile de paylaştıklarını söylediler ve verilen cevap bu durumun normal olduğu yönünde idi.


Hatta çok dahiyane bir çözüm önerisi olarak müziğin sesini kısık dinleyin diye bir öneri de de bulundular. Aracın iç dikiz aynasının titremesi nasıl normal bir durumdur cidden aklım almıyor.


İlla bu durumdan kaynaklı ciddi bir trafik kazası mı yaşanması gerekiyor. Problem kabul ediliyor fakat çözüm ile ilgili bir adım atılmıyor. Konu ile ilgili forumlarda ve şikayet sitelerinde inceleme yaptığımda geçmiş senelerde de 2019 model içinde bu sorunun dile getirildiğini gördüm.


Demek ki bu kronik ve üzerine düşünülüp müdahale edilmesi gereken bir durum fakat müdahale edilmemesi cidden düşündürücü bir durum. Bu Japon mantığına da hiç uyan bir durum değil. Önümüzdeki günlerde aracımı 10.000 km bakımına götürdüğümde bu sorunu tekrar dile getireceğim. Çözüm üretilemez ise, konuyu fabrikadaki üst düzey kişilere taşıyacağım, yine olmuyorsa Japonya merkeze ileteceğim. Kabul edilen bir problem için nasıl çözüm üretilmez böyle bir mantık kabul edilebilir bir durum değil. Servisinde, fabrikanında farkında olduğu iç dikiz ayna ile ilgili bir problem var fakat bu durum normal olarak değerlendiriliyor ve bu konu ile ilgili müşterileri tatmin edici bir çözüm üretilmesi gerekiyor.


Konunun ciddiyet ile ele alınması ve kalıcı çözüm üretilmesini talep ediyorum.


Not: Bu araca araçta kullanılan iç dikiz aynası da çok basit ve ne yazık ki yapılan bu araca yakışan bir ayna değil. Bunu da değerlendirmenize sunuyorum.

İlker İlker 4.432 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları