08 Ağustos
#12403305

0 Km Toyota Yaris Nasıl Komple Boyalı Çıkar?

Değerli Toyota Türkiye yetkilileri,


08.12.2011 tarihinde ilk aracım olan VNKKJ0D390A00***** şasi numaralı Toyota Yaris aracımı Çanakkale Aydoğan Otomotivden sıfır km olarak satın aldım. İlk aracım Yaris ile araç kullanmayı öğrendim, bu araç ile Türkiye gezilerimiz oldu, düğünümüzde gelin arabası oldu, şimdi 2,5 yaşında kızımızın oto koltuğu ile seyahatlerinde bindiği gezdiği ilk araç oldu. Artık bize küçük gelmeye başlasa da hala severek kullandığımız otomobilimizi yine bir başka Yaris ile değiştirmek ve yenilemek için 06.08.2019 tarihinde Aydoğan Otomotivde 2. El olarak ilanlarda gördüğümüz 2016 model Toyota Yarisi alma niyetiyle bayinize gittiğimizde sahibi olduğumuz aracımıza ekspertiz yapıldı ve bayinizin 2. el yetkilisi aracımızın komple boyalı olduğunu bize söylediğinde başımızdan aşağı kaynar sular döküldü. Şimdiye kadar aracımızın kaportasında 3-4 yerinde ezik ve çizikler olmasına karşılık biz aracımızı hiç boyatmadık. Aracımızı bizden başka kimse kullanmadı, kimseye anahtarını verip emanet etmedik.


Yaşadığımız moral bozukluğunu anlatmamız imkansız, aracımıza 2. el fiyat bile verilmedi, satarken altın değerinde olur diye tercih ettiğimiz Toyota aracımız çöp gibi değersiz bir konuma geldi.


Şimdi size sorum değerli Toyota Türkiye yetkilileri sıfır km olarak yetkili bayinizden aldığımız aracımız nasıl komple boyalı çıkar? Türkiye'de sonradan boyanmış araçların ne kadar değer kaybettiğinden bihaber misiniz? Biz Toyota'dan sıfır araç alırken ekspertiz mi yaptırmalıyız? Ya ben bu aracı satmak için internette ilan koyup birkaç yerinde ezik ve çizik var harici hatasız deseydim, ve almak isteyen kişi komple boyalı olduğunu ekspertizde görseydi ben ne yapardım? Benim yaşadığım mağduriyetin acilen giderilmesi için gerekeni yapmanızı rica ederim. Aksi takdirde yasal yollara başvuracağımı bildiririm.
Uzm. Dr... N** Ö** İ**.

Nilgün Nilgün 3.892 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları