Toyota Servis Arıza Tespiti İçin Ücret Talep Ediyor!

Seyfi Ö. |

Pendik Dumankaya Toyota servisine gittik. Serviste aracımızın arıza tespiti için bilgisayara bağlayacaklarını ve 150 TL ücreti olduğunu söylediler. Bağlamadan aracımın arıza tespitinin yapılmasını istedim. Bunun mümkün olmadığını arıza kayıtlarının silinmesi gerektiğini söylediler.
Dolayısıyla Servise gelen araçların mutlaka otorizasyon bilgisayarına bağlanıp kontrol edilmesi gerekiyorsa müşteri bunun için ücret ödememeli. Bu zaten servisin işi. Tespit edemediği arızayı nasıl onaracak. Tüketici olarak servislerin hakları olmayan ücretleri talep etmeleri, araç satmaya çalışan üreticileri sıkıntıya sokacaktır. Bir daha ki marka tercihim Toyota olmayacak.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Seyfi Ö.
  10 Mart
  09:14

  16.04.2013 yılında yazdığım bu şikayete ve Toyota'ya özel mailimden gönderdiğim hiçbir mailime cevap alamadım. demek ki Toyota'nın müşteriye ihtiyacı yok. Aracımı satayım gerisi beni ilgilendirmez. Alan nasılsa aldı mantığını otomotiv devi Toyota'ya yakıştıramadım. Tercihini yapacak yeni oto alacak olan tüketicilerin bunlara dikkat etmesi gerekiyor.

 • Seyfi Ö.
  16 Nisan
  23:03

  10000 km den beri duyduğumuz ve her bakımda bir dahaki bakıma hallederiz diye diye 33000 Km geldik ve servis direksiyon kutusundaki ses için garanti dışı ücretli değişim yapılacağını söyledi. Sayın TÜRKİYE TOYOTA yetkilileri kronikleşen bu arızalar için sizden garantili değişim bekliyoruz.