09 Temmuz 2013

Toyota Piston Kolu Kopmuş!

2008/08 Yılında almış olduğum Toyota C. Marka aracıma 3 yıl garanti satın aldım. Aracım 2+3=5 yıl garantiye tabi olduğunu sanırken, 2 yıllık garantinin dolmasına bir hafta kala aracımın güneşliği sarktığı için Antalya Toyota Bakırcılar firmasına gittim. Durumu anlattığım zaman "küçük parçalar uzatma garantiye dahil değildir" dediler. Şok oldum.

Bunu baştan söylemeleri gerekirdi. Bu nedenle ben de aracımın periyodik bakımlarını özel serviste yaptırmaya başladım. Son bakımını da 29/05/2013 tarihinde yaptırdım. 10/06/2013 tarihinde Antalya şehir merkezinde 40-50 km hızla trafikte seyrederken bir anda aracımın altından küttt diye bir ses geldi. Aracımın piston kolu kopmuş ve Toyota hasarı ödemiyor.

Ercan 698 Okunma

Cevaplar

  • Ercan 12 Temmuz 2013

    Toyota'ya ilk müracaatımda doğrudan karko için hasar dosyası açtırmam konusunda ısrar ettiler. Bu da araçlarında bu tür sıkıntının olduğu kaanaatini artırıyor. Kendilerinin imalatından kaynaklanan bir hatayı kabullenmek yerine doğrudan suçu başkasının üzerine atmaya kalktıkları için personelden memnun değilim. Toyota müşteri hizmetlerine şikayetimi yaptıktan dokuz gün sonra ve üstelik 3 kez aradıktan sonra bana netice bildirdiği için kurumsal süreç uygulamasından memnun değilim, Şikayetim için ürettiği çözüm tam bir fiyasko, Benim aracımın hiç sökülmeyen motor kısmında meydana gelen arızayı "yetkili serviste bakım yaptırmamışsınız" diyerek kabul etmemeleri çok komiktir. Ben Toyota firmasını ciddi bir firma olarak bilirdim. Bu yaşadıklarımdan ve Toyota Firma Yetkililerinin bana yaşattıklaerındsn sonra bir daha Toyota terhcerim arasında bulunmayacaktır.

  • Ercan 09 Temmuz 2013

    ...Konuyu anlatmak için 700 karekter az geldiği için şikayetimde kısa kesmek zorunda kaldım. "Benim aracımın motoru bugüne kadar hiç sökülmedi, piston kolu kırılmasının tamamen teknik arızadan kaynaklandığını, sürücü hatası ile ilgili bir kusur olmadığını belirten ekspertiz raporu da mevcuttur. Kırılan piston kolu içerideki bir çok parçaya zarar verdiğinden motorun komple değişmesi söz konudur. Onun için Toyota; bugün itibarı ile 30 günlük araç kira bedelimi, motor yenileme ücretimi ve aracımın değer kaybını günlük ticari faizleri ile birlikte ödemesi talebimdir. Hem ücretle garanti satacaksın, sonra da parça arıza yapınca küçük parçalar garanti kapsamına girmez diyeceksin. Bu tam bir aldatmacadır. Artık birileri ceplerimizden ellerini çekmelidir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön