Toyota Kusurlu Araç!

Ahmet T. |

Acenteden aldığımız dizel otomatik Auris aracın kliması aldığımız andan itibaren bozuktu. Firmaya iletmemize rağmen bir sorun yok dediler, en sonunda ispatladık, bu seferde tamir edelim dediler, biz tamiri istemedik, çünkü aracın kompresörünü bu da olmazsa tüm klimasının sökülüp değişeceğini ifade ettiklerinde sıfır araçta böyle bir arızayı kabul edemeyeceğimizi araç değişimini istedik. Bize tek bir cümle ile bizim değişim yapma yetkimiz yok diye cevap verildi. Müşteri menuniyeti anketinde 10 dk. boyunca soru soran firma imalat hatasına gelince telefonlara çıkmıyor, yetkisiz kişilerle sizi muhatap ediyor, durumdan japonya haberdar ediliyor mu o da meçhul, aracın arızaları bunlarla bitmiyor.

Etiketler :

Diğer

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ahmet T.
  01 Haziran
  16:10

  Tüketici Hakem Heyetinden karar çıkmasına az kaldı. Bilirkişiler tespitlerini yaptı. Üretim hatası olduğunu kanıtlayınca toplatma davası açacağım ve kararın sanayi ve ticaret bakanlığından yayınlanması için talepte bulunacağım.

 • Ahmet T.
  10 Mayıs
  16:53

  Toyota firması müşteri odaklı çalıştığını söylese de araçla ilgili yüzlerce sorun olmasına rağmen şikayetvar.com'a hiç cevap vermemiş. Bu hususun herkes tarafından bilinmesi gerekir. Oysaki araç almayı düşünen herkes buraya bakarak araç alıyor. Sorunların gizlenmemesi şeffaf olması gerekirken gizli davranılıyor, servisten geçmişe dönük rapor istendiğinde sıkıntılı bir durum varsa vermiyorlar.