17 Ekim 2013

Toyota Aracımda Boya Hatası Var!

10.10.2013'de teslim aldığım Toyota Corolla aracımın kaputunda şoför mahalline yakın kısmında bir gölgelenme fark ettim. Servise boya ölçümü yaptırdığımda, kaputun iki kez boyandığı ortaya çıktı. Yapılan tahmin, otomobilin bulunduğu bantta boya hatasının fark edilip, üzerine ikinci boya atıldığı. Tabi hata vernik altında kaldığı gibi, ikinci kez boyandığı cabası.

Durumu Toyota Türkiye İletişim Merkezine bildirdim ve cevap bekliyorum. Aynı katagoride bir şikayet daha olması Sakarya Fabrikası ve Yeni Corolla hakkında endişelerimi arttırmakta. Hata bende ki çok güvenip aracı teslim almadan boya ölçümü yaptırmadım. 7. aracım, ilk defa Toyota alıyorum ve başıma ilk defa gelen bir durum.

Sevil 1.638 Okunma

Cevaplar

 • Sevil 12 Kasım 2013

  Aldığınız marka ne olursa olsun, aracınızın plakası çıkmadan iyice kontrol ediniz. Sonra bizler gibi üzülmeyiniz.

 • Sevil 06 Kasım 2013

  Sonuç olarak bu bir üretim prosesinin hatasıdır. Firma üretim hatası olduğunu açıkça beyan etti. Sonuçta daha yeni araçlar, hatalar yeni farkediliyor fakat mağduru bizle oluyoruz malesef. Günahını bize kesiyorlar. Ben mağdur oldum, siz olmayın. Mahkemelerle uğraşmayın sonra. Gelişmiş ülke olsaydık mecburen firmaya yaptırım gelirdi. Geri çağırmak zorunda kalırdı araçlarını. Böyle bir işleyiş olmadığına göre, sizler önleminizi baştan alın. İyice kontrol edin araçlarınızı.

 • Sevil 04 Kasım 2013

  Beğendiğiniz aracı alın her zaman. Sorun çıkarsa, en azından beğenerek aldım dersiniz. Nasıl olsa hepsi sizi mahkemeye yönlendiriyor. İyi firma diye bir şey yok. Ben, kafam rahat olsun diye bu firmadan araç almıştım. Hepsi aynı.

 • Sevil 04 Kasım 2013

  Bugün Toyota Türkiye dönüşünü yaptı: Sorun üretim kaynaklıdır. Servisimizde aracınızın kaputunu baştan boyatabilirsiniz. Mahkeme yolları taşlı.........:(

 • Sevil 04 Kasım 2013

  Nihayetinde defolu bir araç. Bu kadar uzamasına da anlam veremedim. Fotoğrafları servisçe çekildi, iş emri ile de Toyota Türkiye'ye gönderildi. Fabrikadaki üretim bantları ve kayıtları kontrol ediliyormuş. Servis bu yönde bilgi verdi bana. Servis daha ne yapsın. Arada kalıyor istemeden. Sorumlu fabrika, çözecek olan da o. Aracı teslim aldığımda kilit açma kapama dörtlülerin yanmaması ne demek. Önemli bir sorun değil, sorun da değil aslında, servis hemen düzeltti. Ama neden kontrolsüz bayiiye kadar geliyor. Servis a'dan z'ye baktı bilgisayardan, başka "off" konumlu fonksiyon var mı diye. Yok şimdilik. Bu araçlar çok yeni ve servislerin henüz hakim olmadığı, şu an için fabrika mühendis ve teknisyenlerinin daha iyi bilip hakim olduğu bir çok aksamlara sahip. Kafam da karışıyor açıkçası. Sinek ufak mide bulandırır.........şu defolu araç mevzusu olumlu bir neticeye bağlansın da İnşallah. Aracım 500 km olmadı daha, yatıyor kapıda. Kafa rahat olmayınca maalesef.

 • Sevil 02 Kasım 2013

  Toyota Türkiye'nin dönüş yapmasını bekliyorum. Yaklaşık 1 ay oldu, hiç bir dönüş yok. Boşa mı bekliyorum acaba.........sadece satışlarına konsantre olmuş gibiler. Ona indirim, buna bindirim. Biz öyle böyle binlerce satış yapıyoruz, yok satıyoruz, tok satıyoruz, siparişleri zor yetiştiriyoruz, sattığım satacağım 100 bin araçtan 5 - 10 bini hatalı çıksa ne olur, çıkmasa ne olur, gördüğün üzere sorgusuz sualsiz herkes alıyor aracımı, her gün yüzlerce binlerce adet araç teslim ediyorum, almasaydın kardeşim, ben satışlarıma bakarım sadece, sana ayıracak vaktim yok der gibi.

 • Sevil 01 Kasım 2013

  Beklemedeyim.

 • Sevil 20 Ekim 2013

  Benim aracımda kaputun şoför mahaline yakın yerde "0" şeklinde bir ton farkı, bir gölgelenme var. Belli açılarda gözükürken, belli açılarda gözükmüyor. Akşam aracı teslim alıp, benzinciye gittiğimde istasyon spot ışıklarında fark ettim. Pompacı arkadaşlarda fark etti. Boya ölçümü yapınca da fazladan boya atıldığı çıktı, ki daha kötüsü hata kapatmak amacı ile ikinci boya atılmış. Hata da hala duruyor. İki türlü kusur var. Bir şey daha var, eve geliyorum, anahtardan kitleme tuşuna basıyorum dörtlüler yanmıyor. Açmaya basıyorum yine yanmıyor. Ertesi gün servis düzeltti durumu. Fonksiyon fabrikadan "OFF" konumunda gelmiş. Kendinizi benim yerime koyun şimdi. Toyota nasıl dönecek bakalım şimdi. Bilgi vereceğim. Teşekkürler

 • Sevil 20 Ekim 2013

  Halen Toyota'nın dönüşünü bekliyorum. Bilgilendirme yapacağım. Teşekkürler.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön