Toplam çözüm sayısı
..
Tosla ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Serkan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
1 Destekçi
Yeni karşılaştırma
ile

Tosla Hesaba Geçmeyen Paranın İade Edilmemesi.

781görüntüleme
Serkan
Serkan 09 Aralık 2021 09:15

25.11.2021 tarihinde kardeşimin Tosla hesabına para transferi gerçekleştirdim. Fakat para gönderimi yapabilmem için benim de Tosla üyeliğimin olması gerekiyormuş. Bu bilgiye sahip olmadığım için çalıştığım banka (Garanti) aracılığı ile para transferi yaptım fakat para karşı tarafa gönderilmediği gibi bana iadesi de yapılmadı. Defalarca arayıp mail gönderdim her defasında farklı bir talepte bulundular. Kendi bankanızdan talep oluşturun dediler yaptım, mail atın dekontu ekleyin dediler yaptım, para gönderdiğiniz tosla hesap sahibi arasın dediler yaptık daha ne yapabilirim bilmiyorum resmen zaman kaybı ve oyalamadan başka bir şey yapılmıyor. Son çare buraya yazıp beklemeye devam edeceğim. Kesinlikle kimse bu tosla denen olaya bulaşmadan önce 10 defa düşünsün.

Gelişme
Gelişme

4 hafta önce

25.11.2021 tarihinde kardeşimin Tosla hesabına para transferi gerçekleştirdim. Fakat para gönderimi yapabilmem için benim de Tosla üyeliğimin olması gerekiyormuş. Bu bilgiye sahip olmadığım için çalıştığım banka (Garanti) aracılığı ile para transferi yaptım fakat para karşı tarafa gönderilmediği gibi bana iadesi de yapılmadı. Defalarca arayıp mail gönderdim her defasında farklı bir talepte bulundular. Kendi bankanızdan talep oluşturun dediler yaptım, mail atın dekontu ekleyin dediler yaptım, para gönderdiğiniz tosla hesap sahibi arasın dediler yaptık daha ne yapabilirim bilmiyorum resmen zaman kaybı ve oyalamadan başka bir şey yapılmıyor. Şu an talep oluşturuldu bekleyin diyorlar daha kaç ay beklemem gerekiyor bilmiyorum. Acil çözüm bekliyorum artık.

Tosla Logo
Tosla09 Aralık 2021 09:18

Merhaba Serkan İ., Yaşadığın sorun için üzgünüz. ☹ Tosla' da kayıtlı olan iletişim bilgilerinden sana ulaşarak bilgi vereceğiz. Eğer bu iletişim kanallarından sana ulaşamazsak, burada iletmiş olduğun bilgilerden sana mutlaka ulaşırız merak etme. ❤️ En kısa sürede görüşmek üzere...✌

Serkan
Serkan09 Aralık 2021 16:13

Otomatik cevaplar geliyor fakat bir icraat yok umarım sonuç alabilirim sitede benzer sorun yaşayan onlarca insan var bu zamanda dekontlara belgelere rağmen bu kadar aksaklık olmaması gerekiyor.

Serkan
Serkan10 Aralık 2021 08:53

Evet şikayet üzerinden 1 gün geçti gelen otomatik mesaj dışında hala bir gelişme yok. An itibarı ile bu şikayetimi 259 kişi görüntülemiş bu mesajı görenleri tekrar uyarıyorum kesinlikle tosla kart almayın, aldırmayın. Paranız ile rezil olursunuz. Şikayetim giderilene kadar buradan bilgi vermeye devam edeceğim.

Serkan
Serkan12 Aralık 2021 11:11

Şikayet üzerinden 3 gün geçmesine rağmen hala ne arayan var ne de sorunu çözen. Şikayeti şu an 506 kişi okumuş okuyanlara ve okuyacak olanlara sesleniyorum kesinlikle tosla ya bulaşmayın, tosla almayın ve aldırmayın

Serkan
Serkan13 Aralık 2021 11:13

25.11.2021 den beri defalarca iletişime geçtim. Buraya yazalı 4. Gün de doldu defalarca müşteri hizmetleri araması, mailler, talep oluşturmalar hepsi boş ve işe yaramıyor her defasında alakasız farklı uygulamalar isteniyor. Sanırım bu şekilde müşteriler yıldırılarak paralar ödenmiyor ya da hesaplarda mahsur kalan bu paraları işletip kullanıyorlar. Bugüne kadar böyle kötü bir sistem görmedim. Kesinlikle kimse bulaşmasın paranızla rezil olmak bu olsa gerek.

Serkan
Serkan16 Aralık 2021 09:22

Şikayet oluşturalı 1 haftayı geçti mağduriyet yaşayıp Tosla ile iletişime geçeli ise 21 günü geçti hala arayınca talep oluşturuldu inceleniyor şunu yapın, bunu yapın denilip duruluyor. Arkadaşlar sakın diyeyim bu Tosla'ya bulaşmayın uzak durun. 2021 yılında gönderilen parayı bankada tutup ne size ne de gönderdiğiniz kişiye iletmeden günlerce kullanıp üzerine stres yaşatıyorlar.

Serkan
Serkan21 Aralık 2021 13:01

Parayı göndereli 1 ay olmak üzere hala paramı iade etmediler. Her aramada ise tuhaf tuhaf önerilerde bulunmaktan öteye geçemiyorlar. Sakın tosla almayın, aldırmayın.

Serkan
Serkan3 hafta önce

1 ayı doldurduk hala en ufak çözüm için dönüş yapılmadı. Resmen paranın üzerine yatıldı

Serkan
Serkan2 hafta önce

Evet uzun uğraşlar sonucu 04.01.2022 de boşlukta sıkıştığı söylenen paramı zorla geri alabildim. Kaç defa arama yaptım bilmiyorum ama 20 civarı olmuştur. Her defasında farklı bir argüman ile karşıladılar nasıl bu kadar argüman ürettiler hala şaşırıyorum. Bende inatla her dediklerini yaptım ve akabinde tekrar aradım sonuç= yeni bir argüman daha. Atılan mailleri saymıyorum bile. Dekont eşliğinde atılan mailler, buraya yazılan şikayetler, yapılan aramalar, bankamdan yaptığım iade talepleri sonucu basit bir işlem bu kadar sürüyorsa kesinlikle bu tosla ya yaklaşmayın duvara toslamışa dönersiniz benden küçük bir tavsiye. Sağlıcakla kalın.

 • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

Tosla hesabımı kapatmak istiyorum ne zaman açtığımı da bilmiyorum. Ne işe yarar onu da bilmiyorum bilmekte istemiyorum. Kullanmadığım bir uygulamaya da para vermek istemiyorum. Yalnız nasıl kapatılacağını bulamadım. Bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

Tosla uygulamasını indirip 100 TL 50 50 şeklinde havale ettim kendi bankamdan Para hesabıma düşmedi, müşteri hizmetleri yardımcı olamadı. Çok üzücü ve hayal kırıcı! Lütfen paramı hesaba aktarın ya da iptal edin bankama geri gelsin! Ayrıca hesabımı kapatın 10 TL çekecekseniz de çekin yeter ki kapans...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 gün önce

17.12.2021 tarihinde para yatırdım. Para hesaba yatırılmamış. O gün aradım ve bir sorunum olduğunu söyledim ve bir çekle birlikte postaya gönderdim. Her aradığımda en kısa süreyi söylüyorlar ve size cevap vereceğiz. Dolar döviz kuru o zaman tamamen farklıydı ve şimdi döviz kuru farklı.

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 gün önce

Tosla tarafından yanıltıldım. Hesabıma 23.12.2021 tarihinde 1250 TL yükleme yaptım ancak yaklaşık 1 aydır yatırdığım paranın ne iadesi var ne de geri dönüşü var. Müşteri hizmetleri de bekleyeceksiniz süre veremem diyor. Kaç ay kaç yıl bekleyeceğim bilgi yok. 

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 3 gün önce

01.07.2022 tarihinde Tosla hesabıma para aktarım işlemi gerçekleştirdim para halen hesabıma geçmedi sadece 30 TL ilk bir transfer sanki bana 30 milyon dolar bu neyin incelemesi? müşteri hizmetlerini arıyorum 45 dakika bekliyorum şimdi şikayetlere baktığımda bu kadar beklemem normal herkes şikayetçi ...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 4 gün önce

Tosla ne paramı çekebildim ne de başka hesabımdan para yatırabiliyorum hesabımı onaylamak için en az 1 TL yatırın deniliyor hesap üzeri deniyorum verdikleri ibana para yollamak için bankalar kabul etmiyor kurumsal IBAN olduğu için yardımcı olun paramızı çekebilelim.

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 4 gün önce

Tosla kart yeni yıl kampanyasına katıldım. İlk gün katıldım arkadaşlarım benden sonra kampanyaya katıldı. Onlara paraları yattı bana para yatırmadılar. Tüm haklarımı arayacağım. Paramın hesabıma yatırılmasını istiyorum. Tosla’dan böyle bir şey beklemezdim. Kart numaram (516**************73)

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 5 gün önce

02.12.2022 tarihinde Pep hesabımdan tosla hesabına yolladığım 499 TL 3. Kişilere gönderme deyip hesabıma geçmemesi ve 45 gündür tosla nın beni oyalaması her aradığımda müşteri hizmetleri aciliyeti bildirdiğim halde dalga geçer gibi. Her aradığımda aynı şeyi söylemeleri gerçekten can sıkıcı durum hal...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Tosla karta 26.11.2021 tarihinde 301 TL para yüklerken 3D şifreyi girerken bir hata verdi, ikinciye tekrar denedim ama bu sefer bakiye yetersiz uyarısı verdi. Baktım hesaptan para çekilmiş dekontu da var. Ama tosla hesabıma para gelmedi. Müşteri hizmetlerini aradım kayıt açıldı, tam bugün 49. Gün ol...

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

11.30.2021 tarihinde benim tosla hesabımdan banka hesabına 4500 TL para gönderdim para yatmadı ve iade talebinde bulundum 1 haftaya paranız yatacak dediler ama yatmadı 3 aydır her gün arıyorum ve tek dediğiniz şey beyefendi 1 hafta içerisinde yatacak bekleyin demek geçiştirmekten başka bir şey. Yapm...

Devamını oku
 • profile
 • profile
2 Destekçi