06 Eylül 2013

Toshiba'dan Aldığım Bilgisayarım Şifreli Açamıyorum!

Toshiba TNB Bilgisayar ve Görüntü sistemlerinden internet kanalı ile Satellite L850-1 TX dizüstü bilgisayarı satın aldım ve bugün (05.09.2013) kargo ile teslim ettiler. Daha açılışta Windows şifre istiyor. Şifreyi bana söylemediler. Müşteri hizmetleri de çözüm bulamadı. Laptop açılmadan süs olarak evde duruyor. Satın aldığım ürünün içine girip konfigürasyona bakamıyorum çünkü şifreli. Ürünü nasıl iade edeceğim. İnternetten aldığıma bin pişmanım. Bu kusurlu ürünü firma benden alsın ve yeni şifresiz olanını göndersin.

Ahmet 586 Okunma

Cevaplar

 • Ahmet'in Teşekkür Mesajı02 Ekim 2013

  Kusurlu mal göndermelerine rağmen değişimi açtığım sayısız telefon üzerine 15 gün sonra ancak değiştirdiler.

 • Ahmet 02 Ekim 2013

  19. 09.2013 günü yeni bir bilgisayarı adresime gönderdiler. Canımdan bezdim. Hiç ilgilenmediler. Firmanın bu şikayete tek kelime yazmaması da ilgisizliklerini gösteriyor.

 • Ahmet 25 Eylül 2013

  Nihayet, açtığım onlarca telefondan sonra. yeni bir laptop gönderdiler 23.09.2013 günü elime geçti. Aldığıma bin pişman oldum. Kullanılmış ayıplı malı tam 20 gün sonra her gün açtığım onlarca telefondan sonra değiştirdiler. Firma beni hiç umursamadı. Hiç kimseye tavsiye etmiyorum.

 • Ahmet 14 Eylül 2013

  Beni Kimse aramayınca ben de Kargo firmasına giderek Bilgisayarı firmaya 11.09.2013 günü iade ettim. Firma beni aradı ve ellerine geçtiğini söyledi telefonla. Henüz yeni bilgisayar elime geçmedi ve merakla bekliyorum. Kredi kartı ekstremden ise ilk taksitin kesildiğini gördüm. Bekliyoruz bakalım.Gözümüz kargoda.

 • Ahmet'in Teşekkür Mesajı09 Eylül 2013

  Az önce aradılar. Yanlışlık yapmışlar. Özür dilediler. Yenisi ile değiştirecekler. Bunu geri gönderebilmem için Bana bir kargo adresi vereceklermiş onu bekliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 • Ahmet 06 Eylül 2013

  Laptopun arkasını çevirdiğimde orada bir etiket gördüm. Etikette 29.06.2013 Dilek Tuna ve seri numarası vs. yazıyordu. Laptopun ilk sahibinin Dilek Tuna olduğunu düşünerek şifreyi "dilekdilek" olarak yazınca bilgisayar açıldı. O da ne geri dönüşüm kutusu doluydu... Masaüstünde özel dosyalar vardı... Son kullanılanlara baktığımda kullanılan dosyalar hala duruyordu. Bu yazdıklarımı hemen fotoğraflayıp kapattım ve kutusuna geri koydum. TOSHİBA bana KULLANILMIŞ BİR LAPTOP GÖNDERMİŞ...Sözkonusu Fotoğrafları http://www.toshibatr.com/ileti%C5%9Fim-Ula%C5%9F%C4%B1m adresindeki mail adreslerine gönderdim ama mailler geri geldi. Destek sayfalarındaki mailler bile çalışmıyor. Bir sonraki mailde geri gelen maili göndereceğim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön