03 Şubat 2014 #2271070

Toshiba Teknik Servis Bilgisayarımı Garanti Kapsamına Almıyor

Toshiba teknik servisine gönderdiğim, seri numarası YC312211R olan notebook cihazımın arıza nedeni olarak klavyede sıvı mevcut cihazda sıvı mevcut anakart onarımı mümkün şeklinde internet sitesinden bir bilgiye ulaştım. Daha sonra konuşma kaydı elimde olan canlı destek hattına bağlandım ve bu arıza tanımını reddettim.


Ürünümün devam eden garanti kapsamına girmediğini söyleyerek onarım için 400 TL fiyat belirttiler. Ürünümün kontrollerden tekrar geçmesini rica ettim. Onlarda ertesi gün sorgulama sayfasına 2 fotoğraf attılar ve bu fotoğraflardaki cihazın üstünde aşırı şekilde çizikler ve 2 haftadır kullanılmayan bilgisayarda su damlası gördüm. Bana yanlış bilgilendirme yapıldığını düşünüyorum.

Okan 110 Okunma

Cevaplar

  • Okan06 Şubat 2014

    Bir daha kesinlikle Toshiba ürünü kullanmayacağım. Benim ürünüm elime ulaşalı 1 sene oldu ve 2. kez servise gitti. O kadar kitabına uygun kullandım gözüm gibi baktım tozunu sildim ancak hep arıza yaptı. İlk arızası fan üzerineydi. İkincisinde ekran sorunu oluştu. Serviste bana söylenen sebep ve kanıt olarak sunulan fotoğraflar beni ikna edeceğine kuşkulandırdı. Sorularıma hiçbir şekilde cevap alamadım. Onlar sorularıma fiyat teklifiyle cevap verdiler. Bilgisayarımı servisten işlem yapılmadan çıkışını istedim. Umarım o fotoğraflardaki üstünde su damlaları bulunan ve aşırı çizik yüzeyli cihaz benim cihazım değildir. Aksi takdirde ürünüme Toshiba teknik servisi tarafından zarar verilmiştir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön