31 Mayıs 2016

Toshiba Satellite 4 Defa Anakart İşlem Gördü

Bilgisayarım garanti kapsamındayken iki defa anakarttan işlem gördü. Sıkıntı bilgisayarı normal kullanırken kendiliğinden ekran gidiyor ve artık hiç ekrana görüntü gelmiyordu. Sonra garanti bittikten sonra 3. kez aynı arızayı verdi ve müşteri memnuniyeti düşünülür belki yaparlar diye gönderdim. Bana 220 TL ücret çıkardılar. Tamam dedim yapın dedim hani sağlam olsun dedim vereyim bir daha bozulmaz umuduyla. Geçen günlerde yine bozuldu ve servisle görüştüm gönderin bir bakalım dediler. En son ücretli yaptırdığımdan 9 ay geçmişti. Ücretle yaptırdıktan sonra bir yıl bile geçmedi garantisi falan olur diye gönderdim ve malum sonuç. 602 TL ücret çıkardılar anakart değişecekmiş. Tabi ki kabul etmedim ve bana iade ettiler bilgisayarımı. Kime sorduysam Toshiba'nın bu serilerinde böyle kronik bir sıkıntı varmış. Ama servis bunu kabul etmiyor müşterileri resmen yanıltmaya çalışıyor.

Eyyüp 246 Okunma

Cevaplar

 • Eyyüp03 Haziran 2016

  Bu cihaz sizin tarafanızdan bu hale geldi size ne halde olduğuna dair resimleri maile yolu ile atmiştım. Ben sizin hatanızdan dolayı sizin teknisyenlerinizin ihmakarlığından dolayı 60 TL kargo ücretini ödemeyeceğim. Ben size kargo ilk geldiğinde şikayetimi bildirdim. Artık hukuki yollarla hakkımı arayacağımı çünkü bilgisayarımı parçalanmış halde gönderemezsini ve kronik anakart arızası.

 • Toshiba Temsilcisi03 Haziran 2016

  Sayın Müşterimiz, Kargo ücretleri göndericiye aittir. Konu hakkında tarafınıza yardımcı olamamaktayız. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • Eyyüp02 Haziran 2016

  Bilgisayarımı tarafınıza gönderemiyorum mail ile sorunu bildirdim ama geri dönüş olmadı. Anlaşmalı olduğunuz aras kargoyla görüştüm ürünü gönderdiğimde siz 6 TL olan ücreti ödemeyi kabul etmediğiniz takdirde benim gidiş dönüş 60 TL ücret ödemem gerekiyormuş. Bu konuda hem mağdurum hem de bu kadar ücreti ödemek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 • Eyyüp01 Haziran 2016

  Benim mağduriyetimin giderilmesini istiyorum aksi takdirde diğer yollarla hakkımı arayacağım. En kısa zamanda sonuçlanırsa memnun olurum cihazın kargodan geldiği zamanki halinin fotoğrafları sizlere iletmiştim mail üzerinden.

 • Toshiba Temsilcisi31 Mayıs 2016

  Sayın Müşterimiz, Şikayetinizle alakalı ilgili birime detaylı teknik inceleme talebinde bulunulmuştur. 20160531-181348-MC bilet numarası ile takip sağlayabilirsiniz çağrı merkezimiz üzerinden. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • Eyyüp31 Mayıs 2016

  Anakart arızası nedeniyle gönderdim 4 kez anakartı tamir edildi TNB Bilgisayar tarafından. 220 TL ücret karşılığında yaptıralı daha 9 ay oldu tekrar aynı arızayı verdi. Bir hafta önce kendilerine gönderdim garanti kapsamında belki onarılır diye. Aksine bana 602 TL ücret çıkardılar kabul etmedim bende. Bugün bilgisayar elime ulaştığında parçalanmış haldeydi. Ve önceden ekrana görüntü gelmemesine rağmen açılan bilgisayar şimdi direk kapanıyor hiç açılmıyor. Çıkan ücreti reddettim diye mi böyle yapıyorsunuz. Gerekli yerlere şikayetimi bildireceğim gerekirse mahkemeye başvuruda bulunacağım. çünkü bu kadarını da yapamazsınız.

 • Eyyüp30 Mayıs 2016

  Diğer şikayeti yanlışlıkla kaldırdım geri alamadım. Cuma günü cihazı gönderin inceleyelim demiştiniz. Zaten cihaz sizde daha bana göndermediniz çok incelemek istiyorsanız inceleyin yani nasıl bu hale geldiğine bir daha bakın. ç

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön