30 Eylül 2015

Toshiba Call Center'in Yanlış Bilgileri ve Doğurduğu Mağduriyetler.

Toshiba laptop satın alıp 2 yıl garanti süresine +1 yıl garanti satın alınarak servis açısından kendimi güvene aldığımı düşünüyordum. Laptop'u satın aldığım ilk 3 ay içerisinde batarya ömrü yarı yarıya indi. Yetkili servis ve call center'i arayıp durumu kendilerine izzah ettim.

Kargo bedeli bizlere ait isterseniz yollayabilirsiniz ya da şuan için kullanımınızı etkilemiyorsa notumu aldım istediğiniz zaman yollayın yardımcı olur değişimini sağlarız dediler. Laptopa ihtiyacım olduğundan ve gönderimde 3 kargonun Toshiba'ya ek masraf olduğu kanaati olduğundan bunu mümkün mertebe uzattım. Şimdi ise gönderimini yaptığım cihazın 1 yılı geçmesinden dolayı ek ücret istiyorlar. Toshiba mı suçlu ben mi?

İdris 335 Okunma

Cevaplar

 • Toshiba Temsilcisi05 Ekim 2015

  Sayın Idris Tosun, 1D023827K seri numaralı cihazınızın servis kayıtları kontrol edilmiştir. Cihazınız 2 yıl garantili iken bataryalar 1 yıl garantilidir. Buna istinaden servisimize batarya değişimi için ücret talep etmiştir. Fiyat teklif sorumlumuzda sizinle görüşerek detaylı bilgilendirme sağlamıştır. Verilen bilgilerde ve yapılan işlemlerde herhangi bir hata bulunmamaktadır. Cihazınıza şuan bir sorun var ise servise göndermenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • İdris03 Ekim 2015

  Üst tabası soyulan Touchpad'in garanti kapsamında değişimini talep ettim. Toshiba y. Servis personelleri bunun mümkün olmadığını ücret karşılığında değiştirilebileceğini söylediler. Ürünüm garantili nasıl ücret istersiniz diye sorduğumda bunu nasıl kullandığınızı bilemeyiz o nedenle değişimi garanti kapsamında yapamayız dediler. Cihazım geri geldi ve değişim yapılmadı. Şimdi bir Laptop kullanıcısı olarak soruyorum, arkadaş bu Touch Pad çiviyle mi yoksa anahtar gibi metal parçalar ile mi çalışıyor? Bu parçayı, parmaklarımızla kullanıyoruz! Parmak hareketleriyle soyulan bir ürün nasıl Garantiye girmez! Parmağımı sorgulayacağına ürününüzü sorgulayın! İnternetten bakın örnek şikayetleri görün!

 • İdris03 Ekim 2015

  Servis'e göndermiş olduğum cihazımın garanti kapsamında değişimini talep ettiğim birkaç hususta Müşteri değil de menfaat odaklı olarak cevap vermeleri üzerine ürünümün garanti kapsamındaki değişimlerinin yapılıp yapılmadığını sordum. İşlemleri bitti diye cevap verdiler. Bunun üzerine cihazıma ihtiyaç duyduğumu ve ivedi olarak bu cihazın gönderilmesini rica ettim. Yarın kargoya teslim ederiz dediler. 2 gün geçtikten sonra kargoya verilmediğini gördüğümde tekrar iletişime geçerek durumu sordum. Temsilci arkadaş tavırlı ve sinirli bir şekilde ürün kargoya verildi kargo firmasıyla iletişime geçin diye tepki gösterdi fakat cihaz 11 gün sonra kargoya verildi. "Şikayet edin! " demenize üzüldüm.

 • İdris01 Ekim 2015

  Sayın Yetkili, şirketinizin bana verdiği bilgi ve sonrasında yaşanan durumdan bahsediyordum. Şu an 1 yıl süresi olduğunu öğrendim fakat anlamadığım durum neden daha önce aradığım da bu cevabı alamadım. Notumuzu aldık istediğiniz zaman yollayabilirsiniz cevabı aldım? Aklıma tek bir şey geliyor oda süreyi tüketip, para alma mantiğınız. Duruma tek taraflı değil empati yaparak bakın lütfen.

 • Toshiba Temsilcisi01 Ekim 2015

  Sayın Idris Tosun, 1D023827K seri numaralı cihazınızın servis kayıtları kontrol edilmiştir. Cihazınız 2 yıl garantili iken bataryalar 1 yıl garantilidir. Buna istinaden servisimize batarya değişimi için ücret talep etmiştir. Fiyat teklif sorumlumuzda sizinle görüşerek detaylı bilgilendirme sağlamıştır. Verilen bilgilerde ve yapılan işlemlerde herhangi bir hata bulunmamaktadır. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • Toshiba Temsilcisi30 Eylül 2015

  Sayın Müşterimiz, Şikayetiniz ulaşmıştır, En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • İdris30 Eylül 2015

  Call centerı arayıp batarya ömrünün azaldığını birkaç defa bildirdim. Gönderimi yapıp cihaz kendilerine iletilene kadar tamam ilgileniriz hiç merak etmeyin deyip uyuttular beni. Toshiba markasına olan bütün güvenimi kesinlikle kırdılar. Yazık!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön