Toshiba Teknik Servisin Yanlış Beyanı!

Murat U. |

Toshiba servise garanti kapsamında bir laptop gönderdim ve ürünümün problemi bilgisayara elektrik gelmemesi idi. Arıza pilde çalışırken ve pil %70 civarlarında çalışırken başıma geldi biranda elektrik gitti bilgisayarda. Hiçbir şekilde açılmadı Prize taktığımda şarj ışığı yanmıyordu. Bilgisayarın çok açık bir şekilde problemi donanımsal olduğu görünüyor (Ben 4 yıl donanım üzerine çalışmış 2 yıl bilgisayar programcılığı ve 4 yılda bilgisayar mühendisliği okumuş işin içinde biriyim) Kendileri sorun yazılımsal diyerek format atıp tüm bilgilerimi kaybettiler.

Etiketler :

Yetkili Servis Hizmet Kusuru Yetkili Servis Personel

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Murat U.
  27 Temmuz
  12:37

  Ürünün seri numarası: xd091766s Ürünüm tarafıma ulaştıktan sonra fark ettim ki cihazım açılmış ve altındaki vidalardan 2 tanesi takılmamış. Bunun üzerine İzmir Toshiba servisine gidip kendilerinden bu 2 vidayı takmalarını rica ettim. Cihazımın jelatinleri bile üzerinde duruyordu ama servis hiç hoş davranmamış cihaza. İkincisi bu cihazı sadece ben değil Vatan Bilgisayar teknik servisi de kontrol etti cihaza hiç elektrik gelmiyordu. Dediğim gibi kendimde bizzat bu işi yaptığım için bu arızanın kesinlikle açıklaması DONANIMSALdır. Statik yapmıştır pil dahili olduğu için içini açıp pili çıkartıp tekrar takarak sorun giderilmiş olabilir ama bu da donanımsal bir sorundur.

 • 24 Temmuz
  11:54

  Sayın Müşterimiz,

  Cevap vermediğinizden dolayı şikayet kaydınız kapatılmıştır. Şikayetinizi kaldırmanızı rica ederiz.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • 23 Temmuz
  14:20

  Sayın Müşterimiz ,

  Şikayetiniz hala devam ediyor ise; Servis kayıtlarınızı kontrol edebilmemiz için cihazınıza ait seri numarasını veya form numarasını iletmenizi, devam etmiyor ise şikayetinizi kaldırmanızı rica ederiz.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı